Müzik dünyasında emin adımlarla zirveye yükselen sanatçı Baha, tüm hayallerini ve müzik dünyasındaki yükselişini ilk kez elektronikgazete.com‘a açıkladı.

Nalan Ersoy’un sanatçı Baha ile yaptığı bu özel röportajdan ilginç satır başları:

Öncelikle sizi tanıyalım. Baha kimdir? Hayattaki amacı nedir?

Baha, yüreği sevgi dolu bir müzik adamıdır. Hayatta herşeyden önce ailemin, tüm sevdiklerimin ve tüm insanların sağlıklı olmasını isterim ve dilerim. Müzikal anlamda ise bir müzik okulu açıp yetenekli ve imkanı kısıtlı çocukları, gençleri yetiştirmek istiyorum.  

Müzik kariyeriniz nasıl başladı? Engeller oldu mu?

Profesyonel anlamda, 1999 yılında ‘’Aşkın Tebessümü’’ albümü ile başladı. İlk klip şarkımız da ‘’Boşver Üzülme’’ idi. Sonrasında ikinci olarak ‘’Kutupta Yaz Gibi’’ şarkımıza klip çekmiştik. Derken bugünlere geldik.

Tabiki çok engeller oldu. O dönemde albüm yapmak çok zordu. Epey mücadele ettik. Ankara-Unkapanı arasında mekik dokuduk.

Sizce bir şarkıcı için önemli olan nedir? Satış rakamları mı yoksa dinleyicilerin sevgisi mi?

Tabiki dinleyicilerin sevgisi. Bir sanatçıyı ayakta tutan ve daha iyi şeyler üretmesi için itici güç olan tek unsur dinleyicisi ve onların sevgisidir.

Yeni bir albüm veya single çalışması varmıdır?

Evet var. Şu an stüdyo aşamasındayız. 4 Şarkılık bir maxi single yapıyoruz inşallah yaz öncesi.

Bütün şarkılarınız çok özel ama sizin için ayrı bir önemi, değeri olan parçanız varmıdır, varsa hangisidir?

Bir sanatçı için bu ayırım çok zor gerçekten. Benim içinde öyle. Ama  ‘’Boşver Üzülme’’ biraz öne çıkıyor sanırım belki de ilk klip şarkımız olduğu için.

En son 2013 yılında çıkardığınız Aşk Bahane Albümünüz istediğiniz ilgiyi gördümü?

Dinleyicilerimizden gelen tepkiler gördüğü yönünde. Bu yüzden 5 şarkılık albümün 3 şarkısına klip çektik zaten. Kalan ikisinede düşünüyoruz.

Baha’nın internetten ya da medyadan kendisini göstermediği herhangi bir yanı var mıdır? Varsa da açıklayabilir misiniz?

Hayır yok. Tüm dinleyicilerimiz bilirler zaten ne olursa onlarla anında bir şekilde paylaşır ve haberdar ederiz. Müzik dışında eski bir futbolcu olduğumu ve 3 bant bilardocu olduğumu beni takip eden herkes bilir.

İnternetten herhangi bir sosyal ağ platformundan gerçekten takip ettiğiniz ünlüler kimlerdir ve onlarla nasıl bir etkileşim içerisindesiniz?

Kimseyi takip etmiyorum. Açıkcası sosyal medya konusunda pek aktif değilim. Yeni yeni kullanmaya başladım. Dostlarımla telefonla yada yüz yüze görüşüyoruz fırsat buldukça.

Cadde Sorti Yıldızlar Geçidi Konseri için son eklemek istedikleriniz düşüncelerinizi alabilirmiyiz?

Son derece nezih ve kaliteli bir mekan.  Nalan Ersoy’un bu projesinde yer almak çok keyifliydi. Sanırım bundan sonra da Cadde Sorti Club de fırsat buldukça sahne alacağız.

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (09. hafta):
Meşru Gayrimeşru (2024) Sevgili David - Dear David (2024) İki Yüzlü (2024) Derin Tehlike - Beneath the Surface (2024) Altın Gaga ve Macera Çetesi - Goldbeak (2024) Ayı Teddy’nin Maceraları (2024) Şaşkın Damat - Abo Nasab (2024) Son Şarkı Ahmet’in Türküsü (2024) İki Nehir Arasında (2024) Senden Başka - Anyone But You (2024) Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki - Dune: Part Two (2024)
Arşivden Seçkiler:
İmgeler ve Sözcükler - The Image Book (2019) Büyü 2 (2017) Çıkış Yok - Black Site (2022) Winnie the Pooh: Kan ve Bal - Winnie the Pooh: Blood and Honey (2023) Kingsman: Altın Çember - Kingsman: The Golden Circle (2017) Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma - The Twilight Saga: Eclipse (2010)

Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment