Paramount Pictures Sunar
Bir Marc Platt / Wild Chickens / Organism Pictures Yapımı
Bir Damien Chazelle Filmi

BABİL – 20 OCAK 2023’DE SİNEMALARDA

BABİL-Yapım Notları

Babil, Damien Chazelle’den 1920’lerde Los Angeles’da geçen Brad Pitt, Margot Robbie ve Diego Calva ile Jean Smart, Jovan Adepo ve Li Jun Li’nin rol aldığı orijinal bir efsane.
Büyük bir hırs ve muazzam bir aşırılık hikayesi olarak Hollywood’un ilk zamanlarında, kontrolsüz bir çöküş ve ahlaksızlık döneminde birkaç karakterin yükselişini ve düşüşünü konu alıyor.
Paramount Pictures sunar C2 Motion Picture Group iş birliğiyle, bir Marc Platt / Wild Chickens / Organism Pictures Yapımı, bir Damien Chazelle Filmi, Babil. Yazan ve Yöneten Damien Chazelle. Yapımcılar Marc Platt, p.g.a., Matthew Plouffe, p.g.a., Olivia Hamilton, p.g.a. İdari yapımcılar Michael Beugg, Tobey Maguire, Wyck Godfrey, Helen Estabrook, Adam Siegel, Jason Cloth ve Dave Caplan.
Babil’in oyuncuları Brad Pitt, Margot Robbie, Diego Calva, Jean Smart, Jovan Adepo, Li Jun Li, P.J. Byrne, Lukas Haas, Olivia Hamilton, Tobey Maguire, Max Minghella, Rory Scovel, Katherine Waterston, Flea, Jeff Garlin, Eric Roberts, Ethan Suplee, Samara Weaving, Olivia Wilde.

Yazan ve Yöneten Damien Chazelle
Yapımcılar Marc Platt, p.g.a., Matthew Plouffe, p.g.a., Olivia Hamilton, p.g.a.
İdari Yapımcılar Michael Beugg, Tobey Maguire, Wyck Godfrey, Helen Estabrook, Adam Siegel
Oyuncular: Brad Pitt, Margot Robbie, Diego Calva, Jean Smart, Jovan Adepo, Li Jun Li, P.J. Byrne, Lukas Haas, Olivia Hamilton, Tobey Maguire, Max Minghella, Rory Scovel, Katherine Waterston, Flea, Jeff Garlin, Eric Roberts, Ethan Suplee, Samara Weaving, Olivia Wilde
Süre: 3 saat 9 dakika
Tür: Dram

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (09. hafta):
Meşru Gayrimeşru (2024) Sevgili David - Dear David (2024) İki Yüzlü (2024) Derin Tehlike - Beneath the Surface (2024) Altın Gaga ve Macera Çetesi - Goldbeak (2024) Ayı Teddy’nin Maceraları (2024) Şaşkın Damat - Abo Nasab (2024) Son Şarkı Ahmet’in Türküsü (2024) İki Nehir Arasında (2024) Senden Başka - Anyone But You (2024) Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki - Dune: Part Two (2024)
Arşivden Seçkiler:
Uzun Aşkın Kısası - Long Story Short (2021) Hayalet Hikayesi - Personal Shopper (2017) Yarımada - Peninsula (2020) Arı Maya 2: Bal Oyunları - Maya the Bee: The Honey Games (2018) Angry Birds Filmi 2 - The Angry Birds Movie 2 (2019) Cinni Nazar (2021)