“Yuva I Home” TOY İstanbul’da

DÖRT GÖÇMENİN YUVA ARAYIŞLARI,
“YUVA I HOME” OYUNU ile
TOY İSTANBUL SAHNESİNDE!

B Planı’nın, dört göçmenin yuva arayışlarını anlatan ödüllü oyunu “Yuva I Home” 9 Haziran Cumartesi akşamı 21.00’de TOY İstanbul’da!

Sami Berat Marçalı’nın hem İngilizce hem de Türkçe olarak yazdığı ve aynı zamanda yönetmenliğini üstlendiği “Yuva I Home” oyunu, dünya prömiyerini ekim ayında Elena Heyman’ın yönetmenliğinde New York Laguardia Performing Arts Center’da yaptı. Bora Akkaş, Erol Ozan Ayhan, Özlem Zeynep Dinsel ve Saim Karakale’nin rol aldığı oyun, 22. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde Özlem Zeynep Dinsel’e Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödülünü getirdi.

B Planı tarafından sahneye konan “Yuva I Home” oyunu, merkezine koyduğu yersiz yurtsuz, her şeyini geride bırakmış, “buraya” yabancı dört göçmenin yuva arayışlarını anlatıyor. Oyun tiyatroseverleri, “Yuva nedir? Neye denir? Yaşadığımız ev? Doğduğumuz ülke? Barındığımız alan? Değişen enlem ve boylamlarımızla bitmeyen yuva arayışımız bir gün son bulabilir mi?” sorularıyla başbaşa bırakıyor.

Yapımcılığını Yağmur Dolkun’un, mentorluğunu Handan Özbilgin Bromley’in, dekor ve kostüm tasarımını Marta Montevecchi’nin yaptığı oyunda; ışık tasarımı Alev Topal’ın, ses tasarımı Fatih Rağbet’in koreografi ise Gizem Erdem’in imzasını taşıyor.

9 Haziran 2018 Cumartesi akşamı saat 21.00’de sahnelenecek olan oyunun biletleri, Biletix’ten ve her gün 13.00’ten itibaren açık olan TOY İstanbul gişesinden temin edilebilir.