Star Trek Sonsuzluk – Star Trek Beyond

STAR TREK SONSUZLUK

“Star Trek Sonsuzluk” dünya çapında popüler olan, Gene Roddenberry’nin yarattığı ve 2009’da J.J. Abrams tarafından yeniden sunulan Star Trek serisinin yeni filmi, USS Atılgan ile cesur mürettebatının bu epik yolculuğunun başında yönetmen Justin Lin (Hızlı ve Öfkeli serisi) bulunuyor. Sonsuzluk’ta Atılgan mürettebatı bilinmeyen uzayın uzak köşelerini araştırıyor ve kendilerini ve Federasyon’un temsil ettiği her şeyi sınayan gizemli, yeni bir düşmanla karşılaşıyorlar.
PARAMOUNT PICTURES ve SKYDANCE Sunar Bir BAD ROBOT / SNEAKY SHARK/ PERFECT STORM ENTERTAINMENT Yapımı “STAR TREK SONSUZLUK”.
Sorumlu yapımcılar Jeffrey Chernov, David Ellison, Dana Goldberg and Tommy Harper.
Yapımcılar J.J. Abrams, Roberto Orci, Lindsey Weber, ve Justin Lin. Gene Roddenberry tarafından yaratılan “Star Trek”e dayanmaktadır. Yazarlar Simon Pegg & Doug Jung. Yönetmen Justin Lin.
Oyuncular John Cho, Simon Pegg, Chris Pine, Zachary Quinto, Zoë Saldana, Karl Urban, Anton Yelchin, Sofia Boutella ve Idris Elba.
Özel Not: 19 Haziran 2016’da Star Trek ailesinin bir üyesini kaybetti. Anton Yelchin’in beklenmedik ölümü Sonsuzluk oyuncu kadrosunu ve teknik ekibini çok üzmüştür. Oyuncular, teknik ekip ve tüm dünyadan hayranlar Pavel Chekov karakterini ve Anton’a olan sevgilerini ifade ettiler.
Yelchin, sinemaya olan derin, daimi sevgisi ve tutkunu olduğu işi yaptığından dolayı olan kişisel minnettarlığıyla hatırlanacaktır. “Sette olduğum her gün için minnettarım. Olduğumdan daha az minnetle davrandığımı düşünüyorum. Bundan dolayı kendi adıma büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum. Çünkü bu güzel, muhteşem işi yaptığımız için son derece şanslıyız. Birinin izlemesi için bu görüntüleri işlemek için harcanan çaba ve insan gücü inanılmaz ve bunun bir parçası olmak çok özel.”
Yelchin şöyle anlatmış: “Chekov’un kahramanlık anları vardır. Ama onu canlandırmanın keyifli yanı komikliği ve iyimserliği. Walter Koenig’in (orijinal Chekov) neşeli yanı karaktere çok güzel yansımız. Onu canlandırdığım için son derece şanslı hissediyorum.”
J.J. Abrams şunları söylüyor; “Anton’la çalışmayı çok sevmiştim. Son derece iyi biriydi. Gittiğine inanamıyor ve kabullenemiyorum.”

“Atılgan’ın Yeni Kaptanı”
Bu yıl 50. Yıldönümünü kutlayan sevilen bilim kurgu serisinin yeninde hayata döndürülmesinden sorumlu olan yapımcı J.J. Abrams şöyle söylüyor; “Star Trek’te çalışmak hayatımın en şanslı deneyimlerinden biriydi. Gene Roddenberry tekrar tekrar ziyaret etmekten heyecan duyduğumuz bu olağanüstü dünyayı yaratmış.”
2009’un Star Trek filmi ile 2012’nin Star Trek: Bilinmeze Doğru filmlerinde yönetmenlik koltuğunda geçen iki yıldan sonra, Abrams ve ekibi Sonsuzluk filmini hayata geçirmesi için Hızlı ve Öfkeli serisinin tecrübeli yönetmeni Justin Lin’i seçmiş.
Abrams şöyle anlatıyor; “Justin olağanüstü bir hikaye anlatıcı olarak kendini tekrar tekrar kanıtladı. Ama beni her şeyden çok etkileyen Star Trek’e olan sevgisi oldu. Aksiyon sahnelerinde başarılı olacağını biliyordum. Ama beni en çok heyecanlandıran bu karakterlerden sanki tanıdığı insanlarmış gibi söz etmesi oldu. Gerçekten bu işe çok uydu.”
80’lerde büyüyen Lin, Star Trek’in aile zamanlarının düzenli bir bölümü haline geldiğini hatırlıyor. “Orijinal Star Trek dizisi benim için son derece özeldir. Çünkü o eski bölümleri izlemek anne ve babamla geçirdiğim tek zamandı. Atılgan mürettebatı ailemizin bir uzantısı gibiydi.”
Abrams gibi Lin de film serisini yönetmeye geçmeden önce televizyon yönetmenliğini denemiş. Şöyle anlatıyor; “Star Trek birden fazla mecrada yer aldığı için çok özeldir. Televizyonda çalışmış biri olarak J.J.’in sürekliliği olan bir işi yeniden başlatmasındaki ve dünya çapında bir yaz hitine dönüştürmesindeki zorlukların farkındayım. Büyük bütçeli bir aksiyon filminden beklenilen aksiyonla filmin özünü ve merkezini korumanın arasındaki dengeyi korumak konusunda çok konuştuk.”
Abrams şunları söylüyor; “İlk filmin konusu, bu aileyi oluşturacak grubu toplamaktı. İkincisinin konusu da yeni bir tehdit karşısında onları harekete geçirmekti. İkisi de dünyaya bağımlı filmlerdi. Sonsuzluk’ta ilk kez onları beş yıllık görevlerinde görüyoruz. Atılgan’ın orijinal dizideki gibi, galaksinin uzak bölgelerinde geçen bir macerasını görme fırsatı sunuyor.”