Şirin Pancaroğlu ve Meriç Dönük, 21 Şubat’ta Borusan Müzik Evi’nde

Arada- Entre Deux- In Between
21 Şubat 2013, Perşembe
Arp sanatçıları Şirin Pancaroğlu ve Meriç Dönük, 21 Şubat’ta Borusan Müzik Evi’nde iki dev Fransız ismi, avangard arp sanatçısı Helene Breschand ve tubacı Michel Godard’ı ağırlayacak.
Dörtlü buluşmada, Pancaroğlu ve Dönük’ün “Elişi” ile kesişen doğaçlama serüvenlerine Breschand’ın arp sesi, Godard’ın tubası eşlik edecek. Çeşitli perküsyon aletlerinin ve son derece ilginç bir çalgı olan serpent ’in de dahil olacağı“Arada-Entre Deux-In Between” doğaçlama bir performans olarak gerçekleştirilecek.
2010 yılında Arp Sanatı Derneği ve Borusan Müzik Evi işbirliğinde verdiği konser ile gerek arpa sıra dışı yaklaşımı gerekse kullandığı insan sesi, çeşitli elektronikler ve ileri tekniklerle hafızalardan silinmeyen Helene Breschand,  Arp Sanatı Derneği’nin davetiyle 21 Şubat’ta Borusan Müzik Evi’nde bir kez daha müzikseverlerin karşısında olacak. Performansa tubası ile eşlik edecek Michel Godard ise müzisyenlikte çok yönlülüğü ve deneyselliğiyle tanınıyor. Pancaroğlu ve Meriç Dönük ikilisinin  Anadolu müzik geleneğini türkü ve enstrümantal örnekleriyle ele aldıkları türküleri klasik, çağdaş, füzyon ve caz öğelerle birlikte doğaçlama olarak harmanladıkları Elişi Projesi’ni birlikte gerçekleştirmişlerdi.

Program: Doğaçlama
Biletler: http://www.borusanmuzikevi.com/tr/Etkinlikler.aspx?ID=398

Şirin Pancaroğlu, arp
Helene Breschand, arp
Meriç Dönük, arp
Michel Godard, tuba, serpent
Yer: Borusan Müzik Evi, Taksim/İstanbul
Açık Prova: 16.30-18.30
Konser: 20.00