Şirin Pancaroğlu; Latin Ezgilerini Sahneye Taşıyor

“CAFE TANGO”, LATİN ESİNTİLERİNİ
ENKA KÜLTÜR SANAT BULUŞMALARI’NA TAŞIYOR!

“ENKA’da Tempo, Allegro!”; arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu tarafından hayata geçirilen “Cafe Tango” ile devam ediyor! Latin rüzgarlarını ENKA’ya taşıyan orijinal müzik dinletisi “Cafe Tango”; 27 Kasım 2012 Salı akşamı saat 20:30’da ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’nda!

24. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları kapsamındaki “ENKA’da Tempo, Allegro”; “Arp ile Her Telden” projesi kapsamında gerçekleştirilen “Cafe Tango” projesini izleyicilerine sunuyor. “Cafe Tango”; Arp Sanatı Derneği’nin kurucusu ve arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu yönetiminde Latin ezgilerini sahneye taşıyor.

Klasik müziğin yanı sıra dünya müziklerine olan tutkusunu bugüne kadar çeşitli işbirlikleriyle sahneye taşıyan Şirin Pancaroğlu; 15 yıllık bir birikimin, bir rüyanın ürünü olan “Cafe Tango”yu da hayata geçirdi. Bugüne kadar konserlerinde pek de bilinmeyen tangolara zaman zaman yer veren Şirin Pancaroğlu, “Cafe Tango”da; 1. Dünya Savaşı yıllarında Kayseri’den Buenos Aires’e giden ve orada birkaç yıl yaşayan büyükbabasına dayanan tango hikayesini, Arjantin ve Türkiye kökleriyle kucaklıyor.

Şirin Pancaroğlu, valslerden milongolara, tangolardan candombe gibi türlerin çok renkliliği içinde canlanan hayali kafe “Cafe Tango”da; farklı kulvarlarda müzik yaptığı müzisyenleri de buluşturuyor. Dinletide; İstanbul’da yaşayan Arjantinli efsane gitarist Ricardo Moyano, bandoneon üstadı Carlos Gustavo Battistessa, kontrbasta icracı kimliğinin yanı sıra orkestra şefliği, aranjör, besteci gibi çok yönlü müzikal kişiliği ile Arda Agoşyan ve etkileyici sesiyle Dilek Türkan da yerlerini alıyorlar.