Mickey’nin 90. Yılı Kutlanıyor

MICKEY’NİN DOĞUM GÜNÜ TÜRKİYE’DE COŞKUYLA KUTLANIYOR…

Walt Disney’in en ünlü karakter tasarımı; The Walt Disney Company’nin marka temsilcisi; neşeli, iyimser ve dost canlısı tavırlarıyla dünya çapında her yaştan hayranına ilham veren ve bir kültür ikonu haline gelen Mickey’nin 90. yıl dönümü bu yıl…

“Steamboat Willie” filmiyle beyazperdede ilk kez seyirciyle buluştuğu 18 Kasım 1928’den bugüne uzanan ve hayranlarının kalbinde Mickey’i “Gerçek Bir Efsane” haline getiren bu yolculuğun 90. yıl dönümü dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de rengarenk aktivitelerle kutlanıyor.

Türkiye’deki yolculuğuna 1930’lu yıllarda “Miki Maus” adlı çizgi romanlarla başlayan Mickey, o tarihten günümüze yayıncılık tarafındaki birbirinden renkli hikâye kitapları, bilmece-bulmacalar, yapboz setleri gibi ürünleri; Disney Channel ve Disney Junior’un yanı sıra ulusal kanallarda yayınlanan eğlenceli televizyon içerikleri; çok sayıda farklı kategoride ve perakende noktasında satışları bulunan lisanslı ürünleri ve topluma değer katan sosyal sorumluluk projeleri başta olmak üzere pek çok temas noktası üzerinden Türkiye’deki hayranlarıyla buluşmaya devam ediyor.