İçinden Caz Geçen Filmler,

İçinden Caz Geçen Filmler,
bu ay sinemaseverleri
Oscar ödüllü belgesele davet ediyor
21 senedir caz müziğe verdiği desteği bir adım öteye taşıyan Garanti Caz Yeşili’nin düzenlediği “İçinden Caz Geçen Filmler”, sinema ve müziği buluşturan film gösterimlerine devam ediyor. 2013 yılında “En iyi Belgesel” dalında Oscar ödülüne layık görülen “Searching for Sugar Man” (Bir Şarkının Peşinde) filmi, program kapsamında 28 Ekim’de bomontiada Alt’ta gösterilecek.

2012 yapımlı bir İsveç-İngiliz belgeseli olan “Waiting for Sugar Man”, 70’li yıllarda Güney Afrika’daki ırkçılık karşıtı mücadele sırasında beklenmedik bir üne kavuşan Amerikalı şarkıcı Sixto Rodriguez’in etkileyici hayatını anlatıyor. 2013 BAFTA Ödülleri’nde ve 85. Akademi Ödülleri’nde “En İyi Belgesel” kategorisinin kazananı olmasının yanı sıra, on beşin üzerinde ödülün sahibi olan filmin yönetmenliğini Malik Bendjelloul üstleniyor.

Başka Sinema işbirliğiyle gerçekleşecek İçinden Caz Geçen Filmler’in sonbahar ve kış programında yer alan filmler, orijinal dilinde ve Türkçe altyazılı olarak gösteriliyor. KonserV kullanıcıları, Mobilet üzerinden satılan biletleri %50 indirimli satın alabilecek.

Program kapsamında film gösterimleri Kasım ve Aralık aylarının son Pazar günlerinde bomontiada Alt’da devam edecek.