Gece Dünyayı Yuttuğunda / The Night Eats The World

BAŞKA GECE’DE BU AY:

GECE DÜNYAYI YUTTUĞUNDA

Başka Sinema’nın kült, karanlık ve deneysel yapımları seyirciyle buluşturduğu Başka Gece bu ay Fransız yapımı zombi filmi GECE DÜNYAYI YUTTUĞUNDA / THE NIGHT EATS THE WORLD ile karşınıza çıkıyor.

The Last Man on Earth ve The Night of The Living Dead gibi klasiklerden iz taşıyan Gece Dünyayı Yuttuğunda’nın başrollerinde, Joachim Trier filmlerinden tanıdığımız Anders Danielsen Lie ve yakın zamanda Paterson’da izlediğimiz İranlı oyuncu Golshifteh Farahani var.

Başka Sinema’da 5 Ekim’de vizyona girecek gerilim dolu bu filmle, Başka Gece seyircileri 10 Ağustos saat 23:30’da Beyoğlu Beyoğlu Sineması ve Kadıköy Sineması’nda Türkiye prömiyerinde buluşma fırsatı yakalayacak.

Sinopsis:

Daha bir gece önce çılgın bir partinin döndüğü bir dairede uyanan Sam’in şimdi kalkıp gerçekle yüzleşmesi gerekmektedir: Etrafında kimse kalmamıştır ve Paris sokaklarında hareket eden tek şey yaşayan ölülerdir. Korku ve panik içerisinde Sam kendini uyandığı daireye kapatıp hayatta kalmanın bir yolunu bulmalıdır. Ama acaba hayatta kalan tek kişi kendisi midir?

Süre: 93’

Dil: Fransızca, Norveççe, İngilizce; Türkçe altyazılı