Cannes Film Festivali’nde Renkli Açılış

CANAVARLAR “OTEL TRANSİLVANYA 3: YAZ TATİLİ”NDEN
ÖZEL FRAGMAN YAYINI İÇİN CANNES’A GEMİ YOLCULUĞUYLA YAZ TATİLLERİNİ BAŞLATTILAR

(Cannes, Fransa – 7 Mayıs 2018) – Drakula’nın Canavarlar Güruhu 7 Mayıs 2018’de Carlton Pier’deki 71. Cannes Film Festivali’nin açılışında renkli ve baş döndürücü bir şekilde boy göstererek yaz tatillerini başlattılar.

Fransız Riviyerası boyunca gerçekleşen geçit töreni ve fotoğraf çekimlerinin ardından, yönetmen Genndy Tartakovsky, filmin uluslararası üne sahip seslendirme sanatçılarından bazılarıyla birlikte yakında vizyona girecek olan “Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili”nin ön gösterimine katıldılar. Film dünya çapındaki sinemalarda Haziran sonu ile Ağustos ayları arasında gösterilmeye başlanacak.

Geçit töreni oldukça görkemliydi ve filmden sevilen karakterlerden birçoğuyla birlikte yeni bazı karakterler de törende hazır bulundular: Festivale bir dizi renkli temalı tekneyle gelen gizemli gemi kaptanı Ericka da bu yeni karakterlerden biriydi. Canavar geçit töreninde bir tekne dolusu Gremlin, su kayağı yapan Zombi Belboylar ve tekinsiz bir muz bota binmiş, heyecan peşindeki Cadılar da bulunuyordu.

Yönetmen Genndy Tartakovsky’ye filmin uluslararası ses sanatçılarından bir kısmı da eşlik etti: Anke Engelke (“Ericka”nın Almanca seslendirmesini yaptı), Rick Kavanian (“Drac”in Almanca seslendirmesini yaptı), Janina Uhse (“Mavis”in Almanca seslendirmesini yaptı), Raya Abirached (“Ericka”nın Arapça seslendirmesini yaptı) ve Lesia Nikitiuk (“Ericka”nın Ukrayna dilinde seslendirmesini yaptı).

Geçit töreni Tartakovsky’nin internette filmin özel fragmanını–Gremlinlerin kontrolü ele geçirdiği uçak sekansı– yayınlamak için tabut şeklinde bir düğmeye basmasıyla sona erdi. Sony Pictures Animation’ın “Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili”nden özel görüntüler, tüm dünyada aynı anda YouTube ve YouTube kids’de yayınlandı. İçeriğe HotelT3Cannes.com adresinden ulaşabilirsiniz.
“Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili” Türkiye’de Türkçe dublajlı olarak 13 Temmuz’da vizyona girecektir.