2. Alaittin Eraslan Tiyatro Günleri

ÖZEL TİYATRO TARİHİNİN
UNUTULMAZ EMEKÇİSİ ANISINA
İZMİR’DE DÜZENLENEN
2. ALAİTTİN ERASLAN TİYATRO GÜNLERİ
BAŞLADI!

Türkiye’nin özel tiyatro tarihine ismini altın harflerle yazdıran ve 2013 yılında aramızdan ayrılan Alaittin Eraslan anısına düzenlenen 2. Alaittin Eraslan Tiyatro Günleri, 16 Kasım – 21 Aralık 2017 tarihleri arasında İzmir’de tiyatro severlerle buluşuyor. Festival süresince toplamda 26 farklı tiyatro grubu, 48 kez perde diyecek.

Tiyatro dünyasının genç yaşta kaybettiği dahi çocuğu Alaittin Eraslan adına bu yıl ikincisi düzenlenen tiyatro festivali 16 Kasım’da başladı. Kurucusu olduğu AYSA Organizasyon’un geleneksel hâle getirmeyi hedeflediği 2. Alaittin Eraslan Tiyatro Günleri, 21 Aralık 2017 tarihine kadar seyirciyi tiyatroyla buluşturacak.

İzmir’de düzenlenen festivalde başta Genco Erkal, Rutkay Aziz, Haluk Bilginer gibi usta isimler olmak üzere Türk tiyatro dünyasının seçkin ve başarılı toplulukları, beğenilen oyunlarıyla seyirci karşısına çıkıyor. 2. Alaittin Eraslan Tiyatro Günleri’nin programında; “Joko’nun Doğum Günü”, “Metot”, “Adalet, Sizsiniz”, “Hoş Geldin Boyacı”, “Sanat”, “Akciğer”, “39 Basamak”, “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi”, “Uçurtmanın Kuyruğu”, “Bir Delinin Hatıra Defteri” gibi birçok önemli yapımın yanı sıra çocuk oyunları da yer alıyor.

Toplamda 26 farklı tiyatro grubunun 48 kez perde diyeceği festivalde, oyunlar İsmet İnönü Kültür Merkezi, İzmir Sanat, Sabancı Kültür Merkezi, Bostanlı Suat Taner Açıkhava Tiyatrosu, Tepekule Kültür ve Kongre Merkezi ve Güzelbahçe Kültür Merkezi’nde sahneleniyor.

2. Alaittin Eraslan Tiyatro Günleri’nin detaylı programına Biletix’ten ulaşılabilir. Festival kapsamındaki oyunların biletleri ise Sabancı Kültür Sarayı’ndan, İsmet İnönü Kültür Merkezi’nden, Alsancak D&R’dan ve Biletix’ten temin edilebilir.