Antalya Şehir Tiyatroları, Adana’da ayakta alkışlandı

Antalya’yı yurt içi ve yurt dışında birçok sahnede temsil eden Antalya Şehir Tiyatroları, Adana’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Adana Şehir Tiyatroları Buluşması’na katılarak “Tarla Kuşuydu Juliet” adlı oyunu sahneledi.

Adana Şehir Tiyatrolarının ev sahipliği yaptığı organizasyona “Tarla Kuşuydu Juliet’ adlı oyunuyla katılan AŞT, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Oyunun sonunda sahneye gelen Adana Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni İsmail Dikilitaş teşekkür konuşmasının ardından Antalya Şehir Tiyatroları Şube Müdürü Seyfi Albayrak’a ve Antalya Şehir Tiyatroları ekibine çiçek ve ödüllerini takdim etti.

Engin Alkan yönetti

Ephraim Kishon tarafından yazılan ve Engin Alkan tarafından yönetilen “Tarla Kuşuydu Juliet” oyununda, Shakespeare’ in yüzyıllardır insanları gözyaşına boğan karakterleri Romeo ve Juliet, günlük yaşantı ve çığırından çıkmış bir evlilik içinde ele alınıyor. Romeo ve Juliet’in trajik öyküsüne mizahi bir bakışla yaklaşan yapım, “öten tarla kuşu muydu, bülbül müydü?” absürt sorusunun altındaki “aşk nasıl olur da bu hale gelir?” sorusuna yanıt arıyor.

30 Ekim’e kadar devam edecek olan festivale Antalya Şehir Tiyatroları’nın yanı sıra İstanbu Şehir Tiyatroları, Bursa  Şehir Tiyatrosu, Azerbaycan Bakü Şehir Tiyatrosu, KKTC Lefkoşa Tiyatrosu, KKTC Beyarmudu Güney Mesarya Halk Tiyatrosu, Zonguldak Tiyatro Topluluğu, Bartın Tiyatrosu, Sarıyer Tiyatrosu, Mersin Şehir Tiyatrosu, Alanya  Tiyatrosu, Seyhan Şehir Tiyatrosu, Giresun Tiyatrosu, Eskişehir Şehir Tiyatroları, Milas Şehir Tiyatrosu ve Adana Şehir Tiyatroları da katıldı

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (48. hafta):
Korkunç Gece Hikayeleri - A Night of Horror: Nightmare Radio (2021) Titane (2021) Diyalog (2021) Fransız Postası - The French Dispatch (2021) AYKUT ENİŞTE 2 (2021) Resident Evil: Raccoon Şehri - Resident Evil: Welcome to Raccoon City (2021) Clifford Büyük Kırmızı Köpek - Clifford the Big Red Dog (2021)
Arşivden Seçkiler:
Küçük Joe - Little Joe (2019) Guruldayan Kalpler (2015) Sibirya - Siberia (2018) Nadide Hayat (2015) Nar (2011)

Leave a comment