SEZONUN EN ÇOK KONUŞULAN FİLMİ “SPENCER” VİZYONDA!

‘SPENCER’ HEM SEYİRCİNİN HEM DE ELEŞTİRMENLERİN KALBİNİ ÇALDI

Ünlü oyuncu Kristen Stewart’ın Prenses Diana’yı canlandırdığı, yılın en çok merak edilen ve heyecanla beklenen filmlerinden ‘Spencer’, ABD’de ve gösterime girdiği diğer ülkelerde hem izleyiciden hem de eleştirmenlerden övgü aldı. Guardian, filmi “Baş döndürücü ve muhteşem” olarak tanımlarken, Variety ise “Diana’nın değişim hikayesi büyülüyor” şeklinde yorum yaptı. Kristen Stewart’ın çok beğenilen performansı hakkında Hollywood Reporter, “Kamera Kristen Stewart’a adeta tapıyor” ifadesini kullanırken, The Telegraph ise “Kristen Stewart ödül sezonunun favorisi olacak” iddiasında bulundu.

‘BİR KRALİÇE KRALİÇE OLMAKTAN VAZGEÇERSE NE OLUR?’
Birçok önemli mecradan takdir toplayan filmin usta yönetmeni Pablo Larrain ise ‘Spencer’ı “Benim neslim bize anlatılan masalları dinleyerek ve anlamaya çalışarak büyüdü. O masallarda prens prensesini buldu ve onu kraliçesi yaptı, bize hep böyle anlatılırdı. Peki, bir kraliçe kraliçe olmaktan vazgeçerse ne olur? O masal alt üst olur. Filmin özünde de anlatmak istediğim tam olarak bu. Bu önemli karar nasıl ve neden verildi? Diana’nın milyonlarca insanın kalbine dokunan ve hayatının dönüm noktası olan kararı verdiği bu günlerin hikayesini yapmak istedim. Dünyanın dört bir yanına ulaşacak evrensel bir hikaye bu…” sözleriyle anlatıyor.

Etkileyici hikayesiyle Türkiye’de de merakla beklenen ‘Spencer’, sinemalarda!

SPENCER

Yönetmen: Pablo Larrain
Oyuncular: Kristen Stewart, Jack Farthing, Sally Hawkins, Timothy Spall, Sean Harris
Gösterim Tarihi: 19 Kasım 2021
Dağıtım: CJ ENM
İthalat: Filmartı Film

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (48. hafta):
Korkunç Gece Hikayeleri - A Night of Horror: Nightmare Radio (2021) Titane (2021) Diyalog (2021) Fransız Postası - The French Dispatch (2021) AYKUT ENİŞTE 2 (2021) Resident Evil: Raccoon Şehri - Resident Evil: Welcome to Raccoon City (2021) Clifford Büyük Kırmızı Köpek - Clifford the Big Red Dog (2021)
Arşivden Seçkiler:
Ölü Bölgeden Fısıltılar (2013) Anahtar (2012) Dom Hemingway (2014) Ammar 2: Cin İstilası (2016) Romantik Komedi 2 Bekarlığa Veda (2013) 93 Yazı - Estiu 93 – Summer 93 (2017)