DOÇ. DR. ŞAFAK NAKAJİMA
YENİ KİTABI
ŞİDDETİN GÖLGESİNDE İLİŞKİLERİN KARANLIK KUYULARI’NDA,
HAYATIN TÜM ALANLARINA YAYILAN ŞİDDETİ
TÜM BOYUTLARIYLA İNCELİYOR!

İnkılâp Kitabevi, bütüncül tıp alanında çalışan Doç. Dr. Şafak Nakajima’nın yeni kitabı Şiddetin Gölgesinde İlişkilerin Karanlık Kuyuları’nı okurlarla buluşturuyor. Okurları tarafından ilgiyle takip edilen yazar; bu kez gündelik hayattan ebeveynliğe, romantik ilişkilerden iş ilişkilerine uzanan bir yelpazede “Şiddet nedir?” diye soruyor.

İnsanın zihin, beden ve sosyal bütünlüğünü gözeten bütüncül (holistik) tıp alanında uzman isimlerden biri olan Doç. Dr. Şafak Nakajima, İnkılâp Kitabevi’nden çıkan yeni kitabı Şiddetin Gölgesinde İlişkilerin Karanlık Kuyuları ile okurların farkında oldukları/olmadıkları nice şiddet türünü tüm gerçekliğiyle ortaya seriyor.

Genellikle fiziksel saldırılarla özdeşleştirilen şiddetin, ilişkilerde çok daha geniş kapsamlı bir kavram olduğunu belirten Doç. Dr. Şafak Nakajima duygusal, fiziksel, cinsel, ekonomik, ideolojik veya manevi yönden acı çektiren ya da zarar veren her tür tutum ve davranışın, ilişkide şiddete işaret ettiğini vurguluyor. Hayatın tüm alanlarına yayılan şiddetin sadece fiziksel boyutunu değil, duygusal boyutunu ve toplumun yapıtaşlarıyla ilişkisini irdeleyen Doç. Dr. Nakajima, bu çalışmasıyla hem mağdur hem fail olma üzerinde duruyor. Şiddetin Gölgesinde İlişkilerin Karanlık Kuyuları, insan davranışları ve ilişkileri üzerine düşünmek isteyen tüm okurlar için ilgi çekici bir çalışma…

Doç. Dr. Şafak Nakajima’nın yeni kitabı Şiddetin Gölgesinde İlişkilerin Karanlık Kuyuları, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda, inkilap.com, dr.com.tr ve kitapyurdu.com adreslerinde!

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (15. hafta):

Arşivden Seçkiler:
Zombi Ekspresi - Train to Busan (2017) Zamanda Kıvrılma (2018) Çılgın Ofis Partisi - Office Christmas Party (2016) Geniş Aile: Komşu Kızı (2019) Mustafa (2008) Yedinci Oğul - Seventh Son (2015)