RAŞŌMON ve Diğer Öyküler Alfa Yayınları’ndan çıktı.

RAŞŌMON ve Diğer Öyküler

Ölülerin saçlarını yolan bir kadın, cehennemden kurtulmaya çalışan bir haydut, sanatı uğruna feda edebileceklerinin sınırı olmayan bir ressam, cinayetini anlatan bir ölü, burnundan başka şey düşünemeyen bir rahip, hayatını erdemlerin yoluna adamaya kararlı genç bir adam… Raşōmon ve Diğer Öyküler’de derlenen eserleriyle Ryūnosuke Akutagawa okurunu, hayat verdiği incelikle işlenmiş karakterlerin dünyalarına davet ediyor.

Akutagawa, hem yaşama hem de sıradan insanların umutları, inançları, zayıflıkları ve tutkularına dair hayatının farklı dönemlerinde kaleme aldığı son derece yalın ve zamansız öyküleriyle Japon modern öykücülüğünün mihenk taşlarından biri. Yazar, yazın hayatı son derece kısa olsa da hem beyaz perdeye aktarılan eserleri hem de parlak edebi dehasının ürünleriyle dünya çapında unutulmayacak öykücüler arasında.

Ryūnosuke Akutagawa

RAŞŌMON
ve Diğer Öyküler
Edebiyat
Çeviren: Oğuz Baykara
1. Basım: Kasım 2021
278 Sayfa

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (48. hafta):
Korkunç Gece Hikayeleri - A Night of Horror: Nightmare Radio (2021) Titane (2021) Diyalog (2021) Fransız Postası - The French Dispatch (2021) AYKUT ENİŞTE 2 (2021) Resident Evil: Raccoon Şehri - Resident Evil: Welcome to Raccoon City (2021) Clifford Büyük Kırmızı Köpek - Clifford the Big Red Dog (2021)
Arşivden Seçkiler:
Anneler Günü - Mother’s Day (2011) Babamın Penguenleri - Mr. Popper’s Penguins (2011) Hayalet Sürücü 2: İntikam Ateşi - Ghost Rider: Spirit Of Vengeance (2012) Çılgın Bir Gece - Date Night (2010) Addams Ailesi 2 - The Addams Family 2 (2021) Swiss Army Man (2017)