Mutlu Prens ve
Diğer Hikâyeler

“Artık şehrimin tüm çirkinliklerini, tüm acılarını görebiliyorum ve kalbim kurşundan yapılmış olsa da ağlamaktan kendimi alamıyorum.”

19. yüzyılın en önemli yazarlarından biri olan Oscar Wilde’ın Mutlu Prens ve Diğer Hikâyeler isimli kitabı; iyilik, mutluluk, paylaşmak, bencillik, kibir, merhamet gibi önemli pek çok duyguya yer veren beş öyküden oluşuyor.

Şiirsel bir dille ve sihirle parıldayan, küçük-büyük herkesin ilgiyle okuyacağı bu kusursuz derlemede; şahit olduğu yoksulluk ve kötülükler karşısında hiç de mutlu olamayan Mutlu Prens’in, aşk uğruna hayatını hiçe sayan Bülbül’ün, bahçesini küçük çocuklardan esirgeyen Bencil Dev’in, arkadaşlığın yüceliğine her şeyden çok inanan fedakâr Hans’ın ve kendini diğer herkesten üstün gören bir roketin hikâyesi sizleri bekliyor.

Çevirmen: İsmail Günerhanal

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (02. hafta):

Arşivden Seçkiler:
Sen Benimsin A Bigger Splash (2016) Patrondan Kurtulma Sanatı - Horrible Bosses (2011) Ben Ölmeden Önce - Before I Fall (2017) X-Men: Apocalypse (2016) Sessiz Tepe: Karabasan 3D - Silent Hill: Revelation 3D (2012) Kimliksiz - Unknown (2011)