Leman Dorsay ‘Yansımalar’ Fotoğraf Sergisi
14 EKİM PERŞEMBE / SAAT 18:30 / KONAK KÜLTÜREVİ

“Sinema ile iç içe geçen yaşamının bir başka köşesinde, doğaya yaşama olan sevgisini fotoğrafla anlatmayı seçen Leman Dorsay, birbirinden renkli karelerini “Yansımalar” sergisiyle Nilüferlilerle paylaşacak.

ATİLLA DORSAY SÖYLEŞİSİ -14 EKİM PERŞEMBE / SAAT 20:00 / KONAK KÜLTÜREVİ

“Türkiye’de sinema eleştirmeni deyince akla gelen ilk isim olan Atilla Dorsay sanat ve sinema ile geçen yaşamı, yazarlığı ve hatıralarıyla başka bir kimliğini keşfedeceğimiz söyleşisiyle Konak Kültürevinde 14 Ekim 2021 de okurlarıyla buluşuyor.

Sinema yazarı usta gazeteci Atilla Dorsay’ın eşi Leman Dorsay, ilk kişisel fotoğraf sergisini Beşiktaş Belediyesi sergi salonunda fotoğraf severlerin beğenisine sunmuştu. Leman Dorsay, ikinci kişisel sergisini de diğer fotoğraflarına ekleyerek 5 Kasım 2019 dan LEVENT TENİS KULÜBÜ’nde fotoğraf severlerin beğenisine sundu. Fotoğraf çekmenin kendisini mutlu ettiğini belirten Leman Dorsay, üçüncü sergisini Leman Dorsay ‘Yansımalar’ adlı fotoğraf sergisini de Bursa Nilüferlilerin beğenisine sundu. Sergide yer alan fotoğrafların iphon’la çekildiğini söyleyen Leman Dorsay, Fotğraf sergisi hakkında kısa bir açıklamada “sonunda hayatta sıra bana geldi.. İlk fotoğraf makinem 15 yaş doğum günümde babamın bana hediyesiydi. Bir Welltaflex marka, üstten kare görüntü 6×6 12 pozluk bir makinaydı. Tüm ayarları kendimiz yapardık. Şimdiki gibi herşey otomatik değildi o vakitler… Fotoğraf çekerken kendimi sonsuz bir mutluluğun içinde buluyorum”

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (42. hafta):
Minari (2021) Ziyaretçi (2021) Dune: Çöl Gezegeni - Dune (2021) ANNETTE (2021)
Arşivden Seçkiler:
Aşkın Yolu - Take Me Home (2013) Gönlümü Çaldın - One Small Hitch (2013) Bekleyiş - L’Attesa – The Wait (2016) İki Gözüm Ahmet (2021) Vallahi Hortladı (2018) Azizler Hapishanesi - Patients of A Saint (2020)