LAMBORGHINI: EFSANENİN ARKASINDAKİ ADAM

24 Şubat’ta Sinemalarda

Lamborghini ve Ferrari arasındaki hiç bitmeyen ezeli bir rekabet…

Traktör üreterek başlayan serüvenin, hayallerin ve tutkuların birleştiği dünyaca ünlü bir markaya dönüştüğü muhteşem bir başarı hikayesi…

Dünyanın hayran kaldığı modellerinin ve ünlü boğa armasının sahibi Lamborghini efsanesi nasıl ortaya çıktı?

Çarpışma ve Milyonluk Bebek filmlerinin yapımcısı Oscar’lı yönetmen Bobby Moresco’dan nefesleri kesen bir film! Hitman’s Wife’s Bodyguard, The Purge, Captain America: Civil War’da da gördüğümüz, aksiyon filmlerinin vazgeçilmez ismi Frank Grillo, Lamborghini markasının kurucusu Ferruccio Lamborghini’ye hayat veriyor. Emmy adayı Gabriel Byrne (Olağan Şüpheliler, Şeytanın Günü) ve Oscar ödüllü Mira Sorvino da filmde yer alıyor.

2.Dünya Savaşı’nın ardından hayallerini gerçekleştirmek için eve dönen Ferruccio Lamborghini, işe önce traktör üretimiyle başlar. Hayatının aşkı ile evlenen ve inandığı iş için elindeki her şeyi satan Lamborghini’nin hedefi yükseklerdedir. Ferrari markasının kurucusu Enzo Ferrari’yle birlikte araba yapmak isteyen Lamborghini, ondan hayatının reddini yer. O günden sonra, dünyanın en hızlı araçlarına sahip olan Ferrari’den daha iyisini yapmak için çalışacaktır. Aralarında amansız bir rekabet ve hiç bitmeyen bir yarış başlar… Böylece ortaya muhteşem mühendislik ve adeta sanat harikası olan, dünyaca ünlü boğa armalı arabalara imza atar.

Orijinal Adı: Lamborghini: The Man Behind the Legend

Yönetmen: Bobby Moresco
Senaryo: Bobby Moresco
Oyuncular: Frank Grillo, Mira Sorvino, Gabriel Byrne
Yapım: ABD, İtalya
Yapım Yılı: 2022
Dil: İngilizce
Tür: Biyografi, Dram, Spor
Süre: 97 Dakika

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt5533370/?ref_=nv_sr_srsg_0

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (12. hafta):
John Wick: 4 - John Wick: Chapter 4 (2023) Louis Tomlinson: All Of Those Voices (2023) Gerçek Cinler 2 (2023) Kestik Babacım (2023) Demon Slayer: To the Swordsmith Village (2023) Uyanış - Chariot (2023) Sekiz Dağ - The Eight Mountains (2023) Özel Bir Hediye - The New Toy (2023) Louis Tomlinson: All Of Those Voices (2023)
Arşivden Seçkiler:
Biz Böyleyiz (2020)  Kıyamet Melekleri - Legion (2010) Şeytanın Yüzü - Le Moine - The Monk (2012) Denizden Gelen (Zeytin Dalı) (2010) Çocuklar - Djeca (2013) Ömer - Omar (2014)