Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlanan Mahşer çizgi roman olarak raflardaki yerini aldı!
Hbo’nun Big Love’ı ödüllü yazar Roberto Aguirre-Sacasa ve sanatçılar Mike Perkins ile Laura Martin güçlerini birleştirip grafik sanatla öykücülüğü bir araya getirerek Mahşer’i çizgi romana uyarladılar!
Macera, aşk, kehanet, alegori, hiciv, fantezi dolu roman Mahşer’in ilk bölümü Kaptan Trips, Altın Kitaplar etiketiyle Türkçe olarak okuyucularıyla buluşuyor!

Farklı biyolojik maddelerin üretildiği bir proje… Bilenler ona Mavi Proje diyor. Charlie Campion, karısı ve çocuğu için bu isim kısa süre sonra ölümle aynı anlama gelir. Ve Charlie’nin hayatına giren çıkan ya da bu hayatın kıyısından geçen zavallılar, ülkeyi baştan başa saran bir viral krizin baş göstermesine aracı olurlar.
Mavi Proje artık bir projenin adı değil, buna maruz kalanların %99’unun ölümüne yol açan şeytani bir salgın, bir ölüm fermanıdır. Ve artık bir yeni adı vardır: Kaptan Trips.
Ama bir avuç insan için o, hezeyanlı kâbuslarda karşılarına çıkan şekilsiz bir figür; karanlık ve klostrofobik mısır tarlalarının arasından bakan, izleyen ve takip eden, kendilerine adeta musallat olmuş bir hayalettir…

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (39. hafta):
Ölümsüzlerin Savaşı - The Immortal Wars (2020) Ormandaki Cadı - Witches in the Woods (2020) Süper Köpek ve Turbo Kedi - Stardog & Turbocat (2020) KOVAN (2020) David Copperfield’ın Çok Kişisel Hikayesi - The Personal History of David Copperfield (2020) Sekiz Yüz - The Eight Hundred (2020)
Arşivden Seçkiler:
Azem 2: Cin Garezi (2015) MONOS (2019) Patrondan Kurtulma Sanatı - Horrible Bosses (2011) Tatlı Şeyler (2017) Gece Gelen - It Comes at Night (2018) Iron Man 3 (2013)

Leave a comment