CEVAT TURAN gerçek bir seri katilin hikâyesinden esinlenerek kaleme aldığı KİBELE’nin LANETİ Mona Kitap’tan çıktı.

SERİ KATİL OLMAK KADER Mİ?
Gerçek bir seri katilin hikâyesinden esinlenen “Kibele’nin Laneti”nde yazar Cevat Turan bir taraftan katil olmaya dair keskin bir bakış sunarken diğer taraftan tarihi eser kaçakçılığı üzerinden sıradan insanların da nasıl olağandışı hayatlar yaşayabileceğini anlatıyor. Okuyucuyu Tapınak Şövalyelerinden Hacerü’l-evsad Taşı’na sürükleyen roman, sadece bir cinayet hikâyesini anlatmakla kalmayıp “normal” insanların da seri katile dönüşüp dönüşemeyeceğini sorguluyor.

Unutulmak ister ölen, ölür yaşarken öldüren…

Ülke yangın yerine dönmüşken Anadolu’nun büyük zenginliğine göz koyanlar da tarihi eserlere göz dikmiştir. Kalatepe’de bir mağarada, bereket tanrıçası Kibele heykeli bulunduğuna dair bir bilginin peşine düşen Salih ve Alman arkadaşı Müller, eşsiz Frig heykeline ulaşmak için bir plan yaparlar. Ancak bu hırsızlıkta kendilerine yardım edecek, yöreyi iyi tanıyan ve güvenilir birine ihtiyaçları vardır. Parasını verince susacak ve suç işlemeye alışık birine… Salih’in çocukluk arkadaşı ve kabarık suç sicili yüzünden artık dağa çıkmış olan Mirza Hud’a ulaşırlar. Genç bir adam olan Mirza, buluştukları meydanda, onları küçük siyah gözleri ile ölçüp tartarken başlarına geleceklerden habersizdirler! 
Altın Kibele heykelciği onları birleştiren bir kader yolu muydu yoksa yolun kendisi miydi? Bu yol sizi Tapınak Şövalyelerinden, Hacerü’l-esved taşına, uykusundan uyandırılan Kibele’ye ve küçük hayatlarında huzuru arayan sade insanların kesişmelerine götürecek. Bu yolda belki kendinize de rastlayacaksınız.
Cevat Turan’dan bir seri katilin dünyasına keskin bir bakış: Kibele’nin Laneti!

KİBELE’NİN
LANETİ
CEVAT TURAN

Roman
1.Baskı: Haziran 2021
Yayına Hazırlayan: Nimet Olcar
Kapak Tasarımı: Neslihan Bilge
338 Sayfa
32 TL

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (29. hafta):

Arşivden Seçkiler:
İçimdeki Çember (2014) Pirana 3DD - Piranha 3DD (2012) Geçmiş Olsun (2019) Üç Silahşörler - The Three Musketeers (2011) Pislik - Filth (2014) Son Üç Gün - 3 Days To Kill (2014)