Tiyatroadam’ın eğlenceli, coşkulu tarzı ve yüksek performansı,
Can Yücel’in kendine has, eşsiz Türkçesi,
Ümit Aydoğdu’nun dinamik, modern rejisiyle,
seyirciyi temposu hiç düşmeyen, heyecanlı bir maceraya sürüklüyor…

Kafkas Tebeşir Dairesi, Alman tiyatro yazarı ve epik tiyatronun kurucusu Bertolt Brecht’in 1944 yılında kaleme aldığı, iyilik, dürüstlük, özveri, adalet gibi evrensel insanlık değerlerini, emek- mülkiyet ilişkisini sorgulayan/sorgulatan çarpıcı bir başyapıt.

Oyunu, yazar, şair, çevirmen Can Yücel, samimi, sıcak üslubuyla, sözünü sakınmadan Türkçeye kazandırmış; kendi deyimiyle “Türkçe söylemiş”.

Tiyatroadam da bol ödüllü oyunları “Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı”nın yönetmeni Ümit Aydoğdu’nun yalın, oyunsu rejisiyle, baş döndürücü bir tempo, coşku ve eğlenceyle seyirciye sunuyor.
İzleyenleri soluk soluğa bir kovalamacanın, heyecanlı bir serüvenin içine çekiyor.

11 ARALIK ÇARŞAMBA 20.30’DA AKATLAR KÜLTÜR MERKEZİ’NDE

Yazan: Bertolt Brecht
Türkçe Söyleyen: Can Yücel
Yöneten: Ümit Aydoğdu
Hareket Düzeni: Gizem Erdem
Işık Tasarım: Yakup Çartık
Müzik Düzenleme: Tevfik Kulak
Oynayanlar: Çetin Kaya, Deniz Özmen, Ediz Akşehir, Esra Şengünalp, Gökhan Azlağ, Pelin Bölükbaş, Rana Büyükyılmaz

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (39. hafta):
Ölümsüzlerin Savaşı - The Immortal Wars (2020) Ormandaki Cadı - Witches in the Woods (2020) Süper Köpek ve Turbo Kedi - Stardog & Turbocat (2020) KOVAN (2020) David Copperfield’ın Çok Kişisel Hikayesi - The Personal History of David Copperfield (2020) Sekiz Yüz - The Eight Hundred (2020)
Arşivden Seçkiler:
Oyunbozan - System Crasher (2019) Titanların Öfkesi - Wrath Of The Titans (2012) Bir Zamanlar Anadolu’da - Once Upon a Time in Anatolia (2011) Doktor Uyku - Doctor Sleep (2019) Deepwater Horizon: Büyük Felaket - Deepwater Horizon (2016) Hindistan Eşkiyaları - Thugs of hindostan (2018)