OSMAN PAMUKOĞLU’NUN YENİ KİTABI
İTTİHAT ve TERAKKİ – İSYANKÂR DOĞANLAR
İNKILÂP KİTABEVİ’NDEN ÇIKTI!

Başarılı asker kimliğinin yanı sıra savaş stratejisi, Cumhuriyet dönemi gibi konuları ele aldığı, çok satan kitaplarıyla tanınan Osman Pamukoğlu’nun İttihat ve Terakki dönemini anlattığı yeni kitabı İttihat ve Terakki – İsyankâr Doğanlar, İnkılâp Kitabevi’nden çıktı!

Osmanlı’nın çöküş sinyalleriyle birlikte Trakya’da, Payitaht’ta ve Anadolu’da irili ufaklı cemiyetler kurulur. Pek çoğunun amacı istibdattan kurtulmak, vatan sathını müdafaa etmektir. Bunların en önemlisi, yarının liderlerini çıkaracak olan İttihat ve Terakki’dir.

Eski tümgeneral, siyasetçi Osman Pamukoğlu bu dönemi bir belgesel gibi anlattığı yeni kitabı İttihat ve Terakki – İsyankâr Doğanlar’da okura adeta o zamanları yaşatıyor. İttihatçıların üzerinde ısrarla durdukları “Hiçbir tarihçi veya yazar, İttihat ve Terakki’nin tarihini yazamaz! İttihatçıların hatıralarından öğrenilebilir.” sözüne sadık kalan Pamukoğlu, metnini yaptığı alıntılarla güçlendiriyor ve olayları tarih akışına göre sıralayarak okuru tarihin içine çekiyor.

Osman Pamukoğlu’nun İttihat ve Terakki – İsyankâr Doğanlar adlı kitabı, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda, inkilap.com, dr.com.tr ve kitapyurdu.com adreslerinde!

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (02. hafta):

Arşivden Seçkiler:
Nasıl Yani (2016) YUVA (2019) Bahse Var mısın? - Lay The Favorite (2012) Eski Köye Yeni Adet (2018) Vay Başıma Gelenler 2,5 (2014) Davetsiz - The Uninvited (2009)