DÜNYANIN EN ZENGİN ADAMLARINDAN
“OMAHA KÂHİNİ” WARREN E. BUFFETT’IN,
ORTAKLARINA YAZDIĞI MEKTUPLARDAN DERLENEN KİTABI
HAYAT DENEN KARTOPU: İŞ DÜNYASINA MEKTUPLAR
EKONOMİ DÜNYASINA BÜYÜK BİR ARMAĞAN!

“Omaha Kâhini” lakabıyla bilinen efsanevi yatırımcı ve iş insanı Warren E. Buffett’ın 40 yıllık derin tecrübesi, Hayat Denen Kartopu: İş Dünyasına Mektuplar kitabında ölümsüzleşiyor. Yöneticisi olduğu Berkshire Hathaway’i dünyanın en değerli holdinglerinden biri yapan, kendisi de on yıllardır dünyanın en zenginleri listelerinden düşmeyen Buffett, ekonomi ve iş dünyasına kült bir eser armağan ediyor. Epsilon logosuyla yayımlanan Hayat Denen Kartopu: İş Dünyasına Mektuplar, Buffett’ın Berkshire hissedarlarına kırk yılı aşkın süredir yazdığı mektuplardan oluşuyor. Başarılı yatırımcının temel ilkelerini, stratejilerini ve genel ekonomik gelişmelerle ilgili düşüncelerini anekdotlar, esprili göndermeler ve ilginç aforizmalar kullanarak anlaşılır bir dille aktardığı mektuplar, Lawrence A. Cunningham tarafından derlenerek kitaplaştırıldı.

Efsanevi yatırımcı Warren E. Buffett, hayata bakışını “Hayat bir kartopuna benzer. Tek ihtiyacınız olan biraz kar ve uzun bir yokuş.” cümlesiyle özetliyor. Lawrence A. Cunningham, Epsilon logosuyla Türkiye’de okurlarla buluşan Hayat Denen Kartopu: İş Dünyasına Mektuplar adlı kitapta, Buffett’ın 40 yılı aşkın çalışma hayatında ortaklarına yazdığı mektupları derliyor. Bugüne kadar Warren E. Buffett’ın elinden çıkmış tek kitap olma niteliğini taşıyan Hayat Denen Kartopu: İş Dünyasına Mektuplar, içerdiği olağanüstü dersler ve içgörülerle yatırımcılar kadar iş insanları ve profesyoneller için de eşsiz bir kaynak sunuyor.

Yıllar içinde temel ilkeleri olan ihtiyat, sabır ve doğru fiyatta doğru işlemlerle yöneticisi olduğu Berkshire Hathaway’i dünyanın en değerli holdinglerinden biri yapan Warren E. Buffett’ın kendisi de on yıllardır dünyanın en zengin isimleri arasındaki yerini koruyor. Buffett’ın Berkshire hissedarlarına kırk yılı aşkın süredir yazdığı ve şirket yıllık raporlarında sunulan raporlar, başarılı yatırımcının tecrübesi ve birikiminden beslenen keskin zekâsı sayesinde iş ve yatırım dünyası için kült birer metne dönüşmüş durumda. Esprili ve ince göndermelerle süslü tarzıyla Buffett mektuplarında, stratejilerini ve genel ekonomik gelişmelerle ilgili düşüncelerini anekdotlar ve ilginç aforizmalar kullanarak gerçeğe uygun ve anlaşılır bir dille aktarıyor. Hayat Denen Kartopu: İş Dünyasına Mektuplar’da Buffett, ortağı Charlie Munger’ın esprili şekilde ifade ettiği gibi, “başkalarından daha zeki olmaya çalışmadan, yalnızca daha az aptallık yapmaya çalışarak” iş dünyasının zirvesine nasıl ulaştıklarını açık sözlülükle anlatıyor.

Warren E. Buffett’ın yazdığı mektuplardan Lawrence A. Cunningham’ın derlediği Hayat Denen Kartopu: İş Dünyasına Mektuplar adlı kitap, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (29. hafta):

Arşivden Seçkiler:
Hürkuş: Göklerdeki Kahraman (2018) Katre (2017) Kim Kiminle Nerede? - Whatever Works (2010) İşe Yarar Bir Şey (2017) Leo da Vinci: Mona Lisa Macerası - Leo da Vinci: Mission Mona Lisa (2018) Kara Kule - The Dark Tower (2017)