HABABAM SINIFI YAZ OYUNLARI SİNEMASEVERLERLE ÜCRETSİZ BULUŞUYOR

Hababam güm güm güm geliyor

Hann Yapım 2 Temmuz Cuma günü sinemaların yeniden açılmasıyla birlikte sinemaseverlerin yüzünü güldürecek bir ilke daha imza atıyor. Hababam Sınıfı Yaz Oyunları, sinemaların açıldığı gün, tüm seans ve tüm salonlarda ücretsiz olarak seyirci ile buluşuyor.

Rıfat Ilgaz’ın aynı adlı eserinden sinemaya uyarlanan ve 1975 yılında Ertem Eğilmez’in yönetmenliğinde beyazperdeye yansıyan “Hababam Sınıfı ” yeni yüzlerle yoluna devam ediyor. Çekimleri geçtiğimiz yıl Kıbrıs ve İstanbul’da tamamlanan film pandemi süresince kapalı olan salonlar yüzünden izleyicisiyle buluşamamıştı. Normalleşme sürecinin ardından yeniden açılacak olan sinema salonları sinema izleyicisinin yüzünü güldürecek. Salonların açılma haberinin ardından bir müjde de efsane serinin yapımcısı Hann Yapım’dan geldi.

2 Temmuz Cuma günü tüm salonlar ve tüm seanslarda Hababam Sınıfı Yaz Oyunları filmi ücretsiz olacak.

Hann Yapım, geçtiğimiz yıl ‘Hababam Sınıfı Yeniden’ ismiyle serinin ilk filmini çekmişti. Yeni serinin de eski seri kadar çok konuşulması, yapım şirketini harekete geçirmiş ve ‘Hababam Sınıfı Yaz Oyunları’ adıyla Kıbrıs’ta motor denilmişti.

Senaryosu Giray Altınok tarafından kaleme alınan yeni “Hababam”ın yönetmen koltuğunda Doğa Can Anafarta oturuyor. Yapımcılığını Hann Yapım’ın üstlendiği Hababam Sınıfı Yaz Oyunları’nın çekimleri Kıbrıs’ın eşsiz manzarası ve doğal ortamında 4 haftada tamamlandı.

Hababam Sınıfı Yaz Oyunları filminin oyuncu kadrosunda Altan Erkekli, Yusuf Çim, Rıfat Albayram, Giray Altınok, Mert Denizmen, Toygan Avanoğlu, Deniz Akkaya, Reyhan Ulu Ekinci, Hakan Meriçliler, Öykü Çelik, Doğan Akdoğan, Baran Bayraktar, Mehmet Ali Erbil, Chloe Loughnan gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

“Hababam Sınıfı Yaz Oyunları 2 Temmuz da ücretsiz sinemaseverlerle buluşacak.

Filmin Konusu:

Hababam Sınıfı yaz tatiline girmiştir ve Hababam yaz tatilini evlerinde geçirmek istemez. Kıbrıs’ta yapılacak liseler arası yaz oyunlarından haberdar olurlar. Özel Çamlıca Lisesi’ni temsilen fen lisesi bölümünden dört öğrenci katılacaktır. Hababam onları atlatarak Kıbrıs uçağına biner. Hababam bu yarışmada İzmir Amerikan Lisesi, Alman Lisesi ve Özel Bakü Türk Lisesi’yle yarışır.

İlk başlarda yarışmayla alakası olmayan ve tatil yapmaktan başka dertleri olmayan Hababam zaman içerisinde bu yarışmayı kazanmanın kendileri, okulları ve başka öğrenciler için önemini kavrayacaktır.

Vizyon Tarihi: 2 Temmuz Cuma
Yapımcı: Hann Yapım

Dağıtımcı: CGV Mars
Yönetmen: Doğa Can Anafarta
Senaryo: Giray Altınok
Orijinal Ana Tema Müziği: Melih Kibar

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (25. hafta):
Leon: Sevginin Gücü - Léon: The Professional (2024) Sayara: İntikam Meleği (2024) Şeytan Ayini (The Exorcism (2024) Motorcular - The Bikeriders (2024)
Arşivden Seçkiler:
The Hateful Eight (2016) Canavarın Çağrısı - A Monster Calls (2016) Öldüm Bittim (2024) Kanunsuzlar (2014) Örümcek Adam: Örümcek-Evrenine Geçiş - Spider-Man: Across the Spider-Verse (2023) Aziz Ayşe (2013)