DOSTLAR TİYATROSU,
GÜNEŞİN SOFRASINI
BU KEZ KENTER TİYATROSU’NDA KURUYOR!

Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği, yaz aylarına damgasını vuran oyun “Güneşin Sofrasında – Nâzım ile Brecht”; kapalı salonlara uyarlanmış haliyle kış sezonunu Kenter Tiyatrosu’nda açıyor. Tülay Günal ve Genco Erkal’ın birlikte rol aldığı, Dostlar Tiyatrosu’nun “Güneşin Sofrasında – Nâzım ile Brecht” oyunu; 11 Kasım Cuma ve 12 Kasım Cumartesi akşamı Kenter Tiyatrosu’nda yeniden tiyatroseverlerle buluşuyor.

Yaz sezonunun kapanmasıyla Genco Erkal’ın açıkhava tiyatrosuna dönüştürdüğü tarihi Mahmut Muhtar Paşa Konağı’nın bahçesine veda eden “Güneşin Sofrasında – Nâzım ile Brecht” oyunu; kış sezonuna kapalı salonlara uyarlanmış haliyle Kenter Tiyatrosu’nda başlıyor.

Tülay Günal ve Genco Erkal’ın birlikte rol aldığı, yaz aylarının olay yaratan oyunu, 20. yüzyıl edebiyatının iki doruk noktasını, Nâzım Hikmet ile Bertolt Brecht’i güneşin sofrasında bir araya getiriyor. İki ozan “Güneşin Sofrasında – Nâzım ile Brecht”te; keyifli bir müzikal söyleşiye koyuluyorlar. Kurt Weill, Hanns Eisler, Zülfü Livaneli, Fazıl Say, Timur Selçuk, Cem Karaca, Edip Akbayram gibi ustaların eserleriyle, izleyiciyi de bu sözlü-müzikli ziyafete davet ediyorlar.

İnsan zekasını doyuran bu mizah dolu ve kışkırtıcı sahne şöleninde Tülay Günal ve Genco Erkal; dünyanın hâl-i pürmelalini, baskıyı, zorbalığı, adaleti, savaşı, barışı, hapisliği, vatan hasretini, kısaca yaşamaya dair her şeyi tartışıp, daha adil ve paylaşımcı bir dünyaya duyulan özlemi dile getiriyorlar.

Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği oyuna; piyanoda Yiğit Özatalay, viyolonselde Deniz Doğangün, klarnet ve saksafonda Çağdaş Engin eşlik ediyor.

“Güneşin Sofrasında – Nâzım ile Brecht” oyunu; 11 Kasım 2016, Cuma ve 12 Kasım 2016, akşamları Kenter Tiyatrosu’nda izlenebilir. Başlama saati 20:30 olan oyuna ait biletler; Biletix’ten ve Kenter Tiyatrosu gişesinden temin edilebilir.

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (02. hafta):

Arşivden Seçkiler:
Kaçış Oyunu - Play or Die (2019) Umudun Peşinde - Philomena (2014) Dönme Dolap  - Wonder Wheel (2017) Diktatör - The Dictator (2012) Yalnız Gezegen - The Loneliest Planet (2013) Evim Sensin (2012)

Leave a comment