GENCO ERKAL,
KENTER TİYATROSU’NU YAŞATIYOR!

Usta oyuncu Genco Erkal, kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kenter Tiyatrosu’nu, yaz aylarına damga vuran oyunu “Güneşin Sofrasında – Nâzım ile Brecht” ile yaşatıyor. Erkal’ın, Tülay Günal’la birlikte rol aldığı oyun 25 Kasım Cuma ve 26 Kasım Cumartesi akşamı Kenter Tiyatrosu’nda.

1968’den itibaren, Yıldız Kenter, Müşfik Kenter ve Şükran Güngör’ün kurduğu Kent Oyuncuları’nın oyunlarına sahne olan, Harbiye’deki Kenter Tiyatrosu şimdi Dostlar Tiyatrosu’na ev sahipliği yapıyor. Kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kenter Tiyatrosu, Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği “Güneşin Sofrasında – Nâzım ile Brecht” oyunu ile tekrar seyircisini ağırlıyor.

Usta oyuncu Genco Erkal ve Tülay Günal’ın rol aldığı oyunda; Nâzım Hikmet ile Bertolt Brecht keyifli bir müzikal söyleşiye koyuluyorlar. Kurt Weill, Hanns Eisler, Zülfü Livaneli, Fazıl Say, Timur Selçuk, Cem Karaca, Edip Akbayram gibi ustalar ise eserleriyle izleyiciyi de bu sözlü-müzikli ziyafete dahil ediyorlar.

İnsan zekasını doyuran bu mizah dolu ve kışkırtıcı sahne şöleninde Tülay Günal ve Genco Erkal; dünyanın hâl-i pürmelalini, baskıyı, zorbalığı, adaleti, savaşı, barışı, hapisliği, vatan hasretini, kısaca yaşamaya dair her şeyi tartışıp, daha adil ve paylaşımcı bir dünyaya duyulan özlemi dile getiriyorlar.

Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği oyuna; piyanoda Yiğit Özatalay, viyolonselde Deniz Doğangün, klarnet ve saksafonda Çağdaş Engin eşlik ediyor.

“Güneşin Sofrasında – Nâzım ile Brecht” oyunu; 25 Kasım 2016, Cuma ve 26 Kasım 2016, Cumartesi akşamı Kenter Tiyatrosu’nda izlenebilir. Başlama saati 20:30 olan oyuna ait biletler; Biletix’ten ve Kenter Tiyatrosu gişesinden temin edilebilir.

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (02. hafta):

Arşivden Seçkiler:
Upgrade (2018) Sevdam Gözlerinde Kaldı (2016) Örümcek (2017) Gloria Bell (2019) The Straight Story / Straight'in Hikayesi (2020) Son Ayin - The Last Exorcism (2010)

Leave a comment