M. Night Shyamalan, iki orijinal yapıtı – 2000 yılından Ölümsüz (Unbreakable) ve 2016 yılından Parçalanmış (Split) hikayelerini – yepyeni bir gerilimde bir araya getiriyor: Glass
Ölümsüz filminde rol alan Bruce Wills, David Dunn rolünde, Samuel L. Jackson ise takma adı olan Bay Glass olarak geri dönüyor. James McAvoy, Parçalanmış filmindeki Kevin Wendell Crumb rolü ve içinde barındırdığı farklı karakterleriyle rolüne devam ederken, Canavar ile karşılaşıp hayatta kalan tek kişi Casey’i canlandıran Anya Taylor-Joy da filmde rol alıyor.

Parçalanmış’ın devamı niteliğinde olan Glass’ta Dunn, Crumb’ın Canavar kimliğinin izini sürmektedir. Bu esnada iki adam için de önemli sırları taşıyan Price’ın gölgesi ortaya çıkar.

Oyuncu ekibine Ölümsüz kadrosundan Spencer Treat Clark ve Charlayne Woodard, Dunn’ın oğlu ve Price’ın annesi olarak katılıyor. Altın Küre Ödüllü Sarah Paulson (American Horror Story) da ekipte yer alıyor.

Bu dünyaca ünlü gişe rekoru kıran filmler Shyamalan ve onun iki Universal filminin yapımını da üstlenen Jason Blum imzası taşıyor.Glass’ın yapımcı ekibinde Ashwin Rajan, Marc Bienstock ve Steven Schneider baş yapımcılar olarak yer alıyor.

Tür: Gerilim
Oyuncular: Bruce Willis, Samuel L. Jackson, James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Spencer Treat Clark, Charlayne Woodard, Sarah Paulson
Yazan ve Yöneten: M. Night Shyamalan
Yapımcı: M. Night Shyamalan, Jason Blum, Ashwin Rajan, Marc Bienstock
Baş Yapımcı: Steven Schneider

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (39. hafta):
Ölümsüzlerin Savaşı - The Immortal Wars (2020) Ormandaki Cadı - Witches in the Woods (2020) Süper Köpek ve Turbo Kedi - Stardog & Turbocat (2020) KOVAN (2020) David Copperfield’ın Çok Kişisel Hikayesi - The Personal History of David Copperfield (2020) Sekiz Yüz - The Eight Hundred (2020)
Arşivden Seçkiler:
Brimstone (2017) Düş Kırgınları (2017) Bire Bir - Il Dae Il – One On One (2014) Crood’lar / The Croods (2013) Altın Eldiven - The Golden Glove (2019) Clive Barker’dan Kan Kitabı / Clive Barker’s Book of Blood (2009)