NOBEL EDEBİYAT ÖDÜLLÜ
PEARL S. BUCK’IN
EBEDİ MUCİZE’Sİ,
KAFKA KİTAP LOGOSUYLA
İLK KEZ TÜRKÇE’DE!

Kafka Kitap, Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan ilk kadın yazar olarak tarihe adını yazdıran Pearl S. Buck’ın yetişkin romanlarını yayımlamaya Ebedi Mucize ile başlıyor! Buck’ın yakın zamanda keşfedilen son romanı Ebedi Mucize, Türkçe’de ilk kez Kafka Kitap logosuyla edebiyatseverlerle buluşuyor. Roman, alışılmadık bir karakter olan Randolp Colfax’ın hayatı üzerinden, bir insanı şekillendiren koşulları tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

1973’te hayatını kaybeden Pearl S. Buck’ın, ölümünden kısa süre önce kaleme aldığına inanılan Ebedi Mucize ilk olarak 2013’te basıldı. ABD’li yazarın ölümünden 40 yıl sonra oğlu tarafından keşfedilen ve Türkçe’de ilk kez Kafka Kitap tarafından yayımlanan romanı dilimize Mehmet Gürsel çevirdi.

Nobel Ödüllü Ana ve Mübarek Toprak kitaplarıyla tanınan Pearl S. Buck’ın son romanı Ebedi Mucize, alışılmadık bir karakter olan Randolp Colfax’ın hayatını anlatıyor.

Anne karnından yetişkinlik zamanlarına kadar hayat yolculuğuna tanıklık ettiğimiz Rann, dünyaya ve insanlara farklı bir noktadan bakmamızı sağlıyor. Doğduğu günden bu yana bitimsiz bir merak duygusuyla çevresini anlamlandırmaya ve keşfetmeye çalışıyor, hiç bilmediği hayatların ve hikâyelerin peşine düşüyor; her bir tecrübeyle karakterini ve hayatını inşa ederken asıl benliğine ulaşmayı amaçlıyor.

Benzersiz zekâsı ve düşünüş biçimiyle henüz on iki yaşındayken üniversiteye kabul edilecek kadar alışılmadık bir çocuk olan Rann, gitgide genişleyen dünyasında birbirinden farklı insanlarla tanışıp onların hikâyelerinde kendine bir yer ediniyor, bir yandan da insanların ve dünyanın çelişkilerle dolu sürprizleriyle başa çıkmaya çalışıyor.

Pearl S. Buck’ın oğlu Edgar Walsh’un önsözüyle yayımlanan Ebedi Mucize, Kafka Kitap logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

Bilgi için: kafkakitap.com
twitter.com/kafkayayinevi
facebook.com/KafkaYayinevi
instagram.com/kafkayayinevi

PEARL S. BUCK HAKKINDA
1938’de Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan ilk kadın yazar olan Pearl S. Buck (1892-1973), ABD’li kadın romancıların en ünlülerindendir. Hayatının büyük bir bölümü, misyoner olan babası ve annesiyle, çok küçük yaşta gittiği Çin’de geçti. Orta ve yükseköğrenimini ABD ve Avrupa’da yaptıktan sonra yeniden Çin’e döndü. Nanking Üniversitesi’nde İngiliz Edebiyatı dersleri verdi. Kendi ülkesi gibi benimsediği Çin, onun edebiyat yaşamında en önemli malzeme kaynağını oluşturdu. Gerçekçi, renkli ve insan sevgisiyle dolu eserlerinin pek çoğunda, geleneğini, toplumsal dramını çok yakından tanıdığı Çin’i ve Çin insanını anlattı.

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (09. hafta):
Meşru Gayrimeşru (2024) Sevgili David - Dear David (2024) İki Yüzlü (2024) Derin Tehlike - Beneath the Surface (2024) Altın Gaga ve Macera Çetesi - Goldbeak (2024) Ayı Teddy’nin Maceraları (2024) Şaşkın Damat - Abo Nasab (2024) Son Şarkı Ahmet’in Türküsü (2024) İki Nehir Arasında (2024) Senden Başka - Anyone But You (2024) Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki - Dune: Part Two (2024)
Arşivden Seçkiler:
Ölüm Çiftliği - La Meute - The Pack (2011) Sevgili John - Dear John (2010) Dağ 2 (2016) Bir Mafya Hikayesi - Les Lyonnais - A Gang Story (2012) Her Şey Her Yerde Aynı Anda - Everything Everywhere All at Once (2022) PAW PATROL FİLMİ (2021)