NETFLIX, ADAM MCKAY’İN MERAKLA BEKLENEN YENİ FİLMİ DON’T LOOK UP’IN RESMİ TANITIM FRAGMANINI VE İLK KARELERİNİ PAYLAŞTI

Oyuncu kadrosunda Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep ve Cate Blanchett, gibi yıldız isimlerin yer aldığı Don’t Look Up, 24 Aralık’ta tüm dünyayla aynı anda sadece Netflix’te

Oscar ödüllü Adam McKay’in (Büyük Açık) yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği Don’t Look Up‘un diğer oyuncuları arasında ise Mark Rylance, Ron Perlman, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Scott Mescudi (Kid Cudi), Himesh Patel, Melanie Lynskey, Michael Chiklis ve Tomer Sisley yer alıyor.

Yönetmen: Adam McKay
Senarist: Adam McKay
Hikaye: Adam Mckay & David Sirota
Yapımcılar: Adam McKay, p.g.a. & Kevin Messick, p.g.a.
Görüntü Yönetmeni: Linus Sandgren, ASC, FSF
Prodüksiyon Tasarımı: Clayton Hartley
Kurgu: Hank Corwin, ACE
Kostüm Tasarımı: Susan Matheson
Müzik: Nicholas Britell
Yayın Tarihi: 24 Aralık 2021

Astronomi lisansüstü öğrencisi Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) ve hocası Dr. Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) şaşırtıcı bir keşifle, Güneş sistemi içindeki bir yörüngede dönen bir kuyruklu yıldız tespit eder. Ancak bir sorun vardır. Kuyruklu yıldız, doğrudan Dünya’ya çarpacak şekilde ilerlemektedir. Diğer sorun ise, bu tehlikeyi kimsenin umursamamasıdır. Görünüşe göre dünyayı yok edebilecek Everest Dağı büyüklüğündeki bir cisimle ilgili uyarıları kulak arkası etmek insanlığın işine gelmektedir. Kate ve Randall, Dr. Oglethorpe’un yardımıyla bir medya turuna çıkar. Umursamaz Başkan Orlean (Meryl Streep) ile onun özel kalem müdürü olan dalkavuk oğlu Jason’ın ofisinde başlayan yolculukları, Brie (Cate Blanchett) ve Jack (Tyler Perry) tarafından sunulan eğlenceli sabah programı ile devam eder. Kuyruklu yıldızın çarpmasına sadece altı ay kalmışken haberlere çıkmaya çalışmak ve çok geç olmadan sosyal medya bağımlısı halkın dikkatini çekmek trajikomik bir göreve dönüşür. İkili, dünyanın göğe bakmasını nasıl sağlayacaktır?

Oyuncu Kadrosu: Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Rob Morgan, Jonah Hill, Mark Rylance, Tyler Perry, Timothée Chalamet, Ron Perlman, Ariana Grande, Scott Mescudi, Himesh Patel, Melanie Lynskey, Michael Chiklis, Tomer Sisley with Cate Blanchett and Meryl Streep

netflix.com/dontlookup linki

@NetflixFilm

DontLookUp

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (48. hafta):
Korkunç Gece Hikayeleri - A Night of Horror: Nightmare Radio (2021) Titane (2021) Diyalog (2021) Fransız Postası - The French Dispatch (2021) AYKUT ENİŞTE 2 (2021) Resident Evil: Raccoon Şehri - Resident Evil: Welcome to Raccoon City (2021) Clifford Büyük Kırmızı Köpek - Clifford the Big Red Dog (2021)
Arşivden Seçkiler:
Zamana Karşı - In Time (2011) Aşkı Beklerken- Someone Somewhere - Deux Moi (2019) Tinker Bell ve Peri Kurtaran - Tinker Bell and the Great Fairy Rescue (2010) Lal (2014) Şark Oyunları - Eastern Plays (2010) Leo da Vinci: Mona Lisa Macerası - Leo da Vinci: Mission Mona Lisa (2018)