Dilek – Wish

KONU: Fantastik bir ülke olan Rosas’ta geçen filmde keskin zekalı idealist Asha, dileğini o kadar güçlü bir şekilde diler ki, dileği evrene ait bir güç olan sonsuz enerji küresi Star tarafından yanıtlanır. Asha ve Yıldız, Rosas’ın hükümdarı Kral Magnifico’yla çetin bir mücadele içine girer ve toplumu kurtarmak için omuz omuza çalışır. ‘Dilek’, cesur birinin iradesi yıldızların sihrine bağlandığında mucizelerin olabileceğini kanıtlar.

Dilek, içten dilediği dileği evrene ait bir güç olan sonsuz enerji küresi Yıldız tarafından yanıtlanan Asha’nın hikayesini konu ediyor. Keskin bir zekaya ve sevdiklerine büyük bir bağlılığa sahip 17 yaşındaki Asha, her dileğin gerçekleşebileceği bir krallık olan Rosas’ta yaşar. Bir çaresizlik anında, yıldızlara bir dilek tutar ve buna kozmik bir güç tarafından yanıt verilir; Star adı verilen sonsuz enerjiye sahip küçük bir top. Star ve Asha birlikte en büyük düşmanla yüzleşir ve kararlı bir kişinin arzusunun yıldızların büyüsüyle birleştiğinde harikalar yaratabileceğini kanıtlar.

Yönetmen: Chris Buck – Fawn Veerasunthorn
Senaryo: Jennifer Lee, Allison Moore, Chris Buck, Fawn Veerasunthorn
Oyuncular: Ariana DeBose, Chris Pine, Alan Tudyk
Seslendirme Kadrosu: Öykü Güven (Asha), Ufuk Bigay (Magnifico), Batuhan Tatlı (Valentino), Nurhan Yılma (Kraliçe Amaya), Levent Bitecik (Sabino), Zeynep Zamire Kasapoğlu (Sakina)
Yapımcılar: Peter Del Vecho, Juan Pablo Reyes Lancaster-Jones
Orijinal Şarkılar: Julia Michaels, Benjamin Rice
Süre: 95 Dakika
Tür: Animasyon-Macera-Komedi
Vizyon Tarihi: 1 Aralık 2023
Walt Disney Animation Studios
Dağıtıcı: Walt Disney Studios
Motion Pictures

FRAGMAN:

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (09. hafta):
Meşru Gayrimeşru (2024) Sevgili David - Dear David (2024) İki Yüzlü (2024) Derin Tehlike - Beneath the Surface (2024) Altın Gaga ve Macera Çetesi - Goldbeak (2024) Ayı Teddy’nin Maceraları (2024) Şaşkın Damat - Abo Nasab (2024) Son Şarkı Ahmet’in Türküsü (2024) İki Nehir Arasında (2024) Senden Başka - Anyone But You (2024) Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki - Dune: Part Two (2024)
Arşivden Seçkiler:
Katil Köpek Balığı - Shark Night 3D (2011) 40 (2011) My Little Pony: Equestria Girls – Arkadaşlık Oyunları - My Little Pony: Equestria Girls – Friendship Games (2015) Sona Doğru - All Is Lost (2013) Erkek Aklı - A Glimpse Inside The Mind Of Charles Swan III (2013) J. Edgar (2012)