ÇILGIN HIRSIZ 4

Özet: Yedi yıl sonra gelen ilk Çılgın Hırsız filminde, dünyanın en sevilen süper kötüsü, Kötü Karşıtı Birlik ajanı Gru, Illumination’ın Çılgın Hırsız 4 filminde heyecan verici, cesur yeni bir Minyon kargaşası devri için dönüyor.

Illumination’ın 2022 yazında gişe rekorları kıran, dünya çapında neredeyse 1 milyar dolar kazanan Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi fenomeninin ardından tarihin en büyük global animasyon serisi şimdi Gru (Oscar® adayı Steve Carrell) ve Lucy (Oscar® adayı Kristen Wiig) ile kızlarının – Margo (Miranda Cosgrove), Edith (Dana Gaier) ve Agnes (Madison Polan) – Gru ailesinin yeni üyesi, babasına eziyet etmeye kararlı Gru Jr.’ı kucaklarına almasıyla yeni bir bölüme başlıyor.

Gru, yeni bir düşman olan Maxime Le Mal (Emmy ödüllü Will Ferrell) ve onun çekici ama tehlikeli kız arkadaşı Valentina (Emmy adayı Sofia Vergara) ile karşı karşıya kalır ve ailece kaçmak zorunda kalırlar.

Filmde Joey King (Bullet Train), Emmy ödüllü Stephen Colbert (The Late Show with Stephen Colbert) ve Chloe Fineman (Saturday Night Live) tarafından seslendirilen yepyeni karakterler yer alıyor. Pierre Coffin Minyonların ikonik sesi olarak ve Oscar® adayı Steve Coogan Silas Ramskatır olarak dönüyor.

Dur durak bilmeyen aksiyon ve Illumination’ın kendine özgü yerlere yatıran mizahıyla dolu Çılgın Hırsız 4, Minyonların ortak yaratıcısı Oscar® adayı Chris Renaud (Çılgın Hırsız, Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı) tarafından yönetildi ve yapımcılığını Illumination’ın öngörülü kurucusu ve CEO’su Chris Meledandri ile Brett Hoffman (Süper Mario Kardeşler Filmi ve Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi baş yapımcısı) üstlendi. Filmin yardımcı yönetmenliğini Patrick Delage (Şarkını Söyle 2 ve Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2 animasyon yönetmeni), senaryosunu ise White Lotus’un Emmy ödüllü yaratıcısı Mike White ve tüm Çılgın Hırsız filmlerinin usta yazarı Ken Daurio yazdı.

Illumination tarafından üretilen ve Universal Pictures tarafından dağıtılan yaklaşan bir Amerikan animasyon komedi filmidir. Çılgın Hırsız 3’ün devamı, dördüncü ana filmi ve Çılgın Hırsız serisinin toplamda altıncı filmi olarak hizmet verecek. Filmin yönetmenliğini Chris Renaud, yardımcı yönetmenliğini Patrick Delage, yapımcılığını Chris Meledandri ve senaristliğini Mike White üstleniyor. Filmde Steve Carell, Kristen Wiig, Pierre Coffin, Miranda Cosgrove ve Steve Coogan seslendirme kadrosunda yer alıyor.

ÇILGIN HIRSIZ 4 FİLMİ 5 TEMMUZ’DA SİNEMALARDA!

Yönetmen: Chris Renaud
Oyuncular: Steve Carell, Kristen Wiig, Will Ferrell, Pierre Coffin, Joey King, Sofia Vergara, Stephen Colbert, Miranda Cosgrove, Chloe Fineman, Steve Coogan, Chris Renaud, Dana Gaier, Madison Polan
Senaryo: Mike White, Ken Daurio
Yardımcı Yönetmen: Patrick Delage
Yapımcılar: Chris Meledandri, Brett Hoffman
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri
Müzik: Heitor Pereir
Süre: 95 dk.
Tür: Aksiyon-Komedi
Vizyon Tarihi: 5 Temmuz 2024
Dağıtım: Universal Pictures

Fragman

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (28. hafta):
Lumme (2024) Günah Şeytanın Oğlu (2024) Cin Köyü (2024) Vefk-İ Cin Sekar (2024) Işıkları Söndürme - Don't Turn Out the Lights (2024) Anne, Kalk! - Mother Couch (2024) MaXXXine (2024) Beni Ay'a Uçur - Fly Me to the Moon (2024) Kasırgalar - Twisters (2024)
Arşivden Seçkiler:
Hürkuş: Göklerdeki Kahraman (2018) Sarı Saten: Günahkarların Aşkı (2009) Lego Ninjago Filmi - The Lego Ninjago Movie (2017) Kahraman Uzaylılar - Escape From Planet Earth (2013) Terracotta Krallığı - Realm of Terracotta (2023) Robin Hood (2010)