BKM
BU KIŞ VİZYONA 2 FİLMLE ÇIKIYOR!

01 Temmuz itibari ile resmi olarak açılan, ancak pandemi nedeniyle oldukça durgun bir sezon geçiren sinema sektörü BKM tarafından vizyona sokulacak 2 yeni filmle hareketlenecek.

ROMANTİK BİR AİLE DRAMI ve KOMEDİ İLE SALONLAR HAREKETLENECEK
Ferzan Özpetek’in 13. uzun metrajlı filmi olan ve geçtiğimiz sezon İtalya’da vizyona çıkan “Şans Tanrıçası” (La Dea Fortuna) filminin Türkiye gösterimi için belirlenen vizyon tarihini 4 Aralık 2020 olarak belirleyen BKM, “Aykut Enişte 2” filmi 08 Ocak 2021’de vizyona çıkıyor.

ÖZPETEK’İN ÖDÜLLÜ SON FİLMİ SEYİRCİYİ HEYECANLANDIRACAK!
2019 yılında İtalya’da vizyona çıkan ve İtalya’da İtalyan Sineması’nın en köklü ödüllerini toplayarak dünya basınında övgü dolu yorumlarla geniş yer bulan “Şans Tanrıçası” filminin Türkiye vizyonu pandemiden dolayı ertelenmişti. Sektörün dinamiklerinin yeniden hareketlenmesi amacıyla filmin vizyona girmesine karar veren BKM, sezonu Ferzan Özpetek’in gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek yazdığı bol ödüllü filmle açıyor.

SALONLARIN KAHKAHA ÖZLEMİ “AYKUT ENİŞTE 2” İLE BİTECEK
Çekimleri bu yaz pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleşrtirilen, Cem Gelinoğlu’nun Giray Altınok ve Muammer Tali’yle birlikte kaleme aldığı kahkaha dolu “Aykut Enişte 2” filmi ise 08 Ocak 2021’de tüm sinemalarda vizyona girecek.
Onur Bilgetay’ın yönetmenliğinde çekilen ‘Aykut Enişte 2’nin kadrosunda Cem Gelinoğlu, Melis Babadağ, Hakan Yılmaz, Müfit Kayacan, Lale Başar, Selen Domaç, Mekin Sezer, Nezaket Erden, Ecrin Moğultay, Güler Ökten, Ahmet Ak, Ali İpin, Ali Çelik, Oğuz Kara ve Kerim Ertekin yer alıyor.

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (48. hafta):

Arşivden Seçkiler:
Bypass (2013) Aramızda Bebek Var - A Happy Event (2012) Şeytan-ı Racim 2: İfrit (2015) Tutku Günlükleri - The Rum Diary (2012) Frank (2014) Kurdun Uyanışı - Wolf Totem (2016)