BEKLENEN ADAYLIK GELDİ!
SPENCER’DA PRENSES DIANA’YI CANLANDIRAN
KRISTEN STEWART OSCAR ADAYI OLDU

Ünlü oyuncu Kristen Stewart, Prenses Diana’yı canlandırdığı, geçtiğimiz yılın en çok ses getiren filmlerinden Spencer’daki performansıyla 94.Oscar Ödülleri’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ kategorisinde aday gösterildi.
Özellikle dünyanın birçok farklı ülkesindeki eleştirmen birliklerinin favorisi olan Kristen Stewart, önemli festivallerde ödüller ve adaylıklar elde ettikten sonra Altın Küre’ye de aday gösterilmişti. Kristen Stewart son olarak kariyerinde ilk kez en iyi kadın oyuncu Oscar’ına aday olarak sezonun en önemli performanslarından birine imza attığını bir kez daha kanıtlamış oldu.
Prenses Diana’nın Britanya kraliyet ailesindeki sırlarla dolu yaşamına ve kraliyetten ayrılışına odaklanan ‘Spencer’ın yönetmenliğini usta yönetmen Pablo Larrain üstlendi. ‘Spencer’, beklenmedik ölümüyle sevenlerini yasa boğan Lady Diana’nın Prens Charles’la evliliğine son vermeye ve kraliyetten ayrılmaya karar verdiği, hayatının en kritik üç gününü konu alıyor. Film ismini Prenses Diana’nın evlenmeden önceki soyadından alıyor.

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (48. hafta):

Arşivden Seçkiler:
Şeytanın Pabucu (2008) Yarının Sınırında - Starred Up (2014) Sniper: Duvar - The Wall (2017) Minik Kuş - Gus – Petit Oiseau, Grand Voyage / Yellowbird (2015) Osman Pazarlama (2016) Acele Baba Aranıyor - Adopt a Dady (2019)