Aşkın Gözyaşları Şems
Kalem Arkası / Murat Göğebakan

Edebiyatımızda ilklerin kitabı özelliği taşıyan Aşkın Gözyaşları kitaplarının da satır aralarında olmayan, kalpten kaleme gelip de kağıda dökülmeyen yaşanılanların yazıldığı ilk “kalem arkası” kitap, Aşkın Gözyaşları Şems…

Sinan Yağmur bu çalışmasıyla Türkiye’de fırtınalar koparan ve üst üste satış rekorları kıran kitabının yayınlanırken ve yayınlandıktan sonra nelerin yaşandığını, kimlerin hayatlarına nasıl dokunuşlar yaptığını okurlarla paylaşıyor. Bütün olayların odağında Mevlana ve Şems dostluğu kadar Sinan Yağmur ve Murat Göğebakan dostluğu da var. İki yüce bilgenin, maneviyat öncüsünün hayatlarının nasıl kesişip ilerlediği ile Yağmur ve Göğebakan’ın dostluklarının nasıl şekillendiği, yoğrulduğu, geçişken bir olaylar silsilesinde kelimelere, söze bürünüyor.

Aşkın Gözyaşları Şems
Kalem Arkası/
Murat Göğebakan
Sinan Yağmur
360 sayfa,
Kasım 2020
Dizi: Edebiyat

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (02. hafta):

Arşivden Seçkiler:
Ölüm Zili - Gosa - Death Bell (2010) BHARAT (2019) Yeni Ahit - Le Tout Nouveau Testament - The Brand New Testament (2016) Aslan Kral - The Lion King (2019) 3 Harflilerin Musallat Olduğu Büyülü Konakta Ruh Çağıran Gençlerin Hazin Hikayesi (2018) Sofra Sırları (2018)