Nazlı Eray’ın Yunus Nadi Roman Ödüllü AŞKI GİYİNEN ADAM’ı Everest Yayınları’nda!

Fantastik edebiyatın kraliçesi Nazlı Eray’ın Yunus Nadi Roman Ödüllü Aşkı Giyinen Adam’ı Everest Yayınları’nda! Kitabın benzersiz dünyasında tarot kartlarından insanlar fırlıyor, geçmişin ünlü yıldızları gelip dert anlatıyor, garip bir yapboza benzeyen bu ilişkilerin eksik parçalarını da kahramanların anılarının yüklü olduğu pişmiş kelleler Peyami ve İdris’in söyledikleri tamamlıyor. Nazlı Eray, Dürnev Abla’nın evinde başlayan bu eşsiz serüvende sizleri Hollywood gecelerinden Ankara’nın gölgeli sokaklarına götürecek; bir erkeğin bir kadına hissettiği büyük aşkı yaşatacak ve bir koyun kellesinin kopyalanmış beynindeki gücü size hissettirecek.
Dürnev Abla’nın yarı karanlık caddeye bakan salonu. Yeşil çuha kaplı masanın üstünde dağılmış tarot kartları; kılıç kralı, kupa kraliçesi, asılmış adam, değnek prensi, kader çarkı…Ünlü şarkıcı Eddie Fisher’ın menekşe gözlü Elizabeth Taylor’a olan sonsuz aşkı. Elizabeth, Eddie Fisher’ı mahvetmiş, onun şöhretini, parasını, yaşam arzusunu bitirmişti. Bu dağınık kartların arasında onların bu tuhaf yazgılı aşkını, Elizabeth’in bir gece zamanı Eddie’yi terk edişini görebiliyordum. Dürnev Abla’nın buzdolabındaki pişmiş kelle, kapağı açınca beni tanımıştı. “Hey, kapatma kapağı,” deyip bana eski anılarımı ve hayatımı anlatmaya başlamıştı. Birden bu koyun kellesindeki beynin benim beynimin bir kopyası olduğunu dehşetle anladım. O benim hayatımı yaşamış ve her şeyi kusursuz hatırlıyordu. Bir süre eski günlerimi anlattı bana. Ona bir şey olmamalıydı. Akşamın mezesi olan bu kelleyi oradan kurtarmalıydım!

NAZLI ERAY
AŞKI GİYİNEN ADAM
335 Sayfa, Haziran 2021 Türkçe Edebiyat Roman

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (29. hafta):

Arşivden Seçkiler:
Krallar Kulübü (2015) Cin: Aşk Büyüsü (2019) Kutsal Savaşçı - Priest (2011) 12 Yıllık Esaret - 12 Years A Slave (2014) Kıymık / Splinter (2009) Güneşin Oğlu (2008)