ARADA

Huzursuz doksanlı yılların İstanbul’unda, genç bir punk Kaliforniya’ya giden gemi biletini​ ​bulmaya​ ​çalışır.​ ​Yönetmenin​ ​gerçek​ ​aile​ ​hikayesinden​ ​esinlenilmiştir.
Sinopsis
Ozan, doksanlar İstanbul’lunda genç bir punk’tır. Kaliforniya’da albüm çıkarmayı hayal eder. Babası Altan, darbe ile müzik kariyeri sona eren eski bir şarkıcıdır. Babası Altan ile Ozan, doğum gününde geleceği hakkında ateşli bir tartışmaya girerler. Ozan evini terk eder. Kaset dükkanı sahibi arkadaşı Deniz, Ozan’a ertesi sabah Kaliforniya’ya giden bir gemi bileti hakkında bir ipucu verir. Ozan ve kız arkadaşı Lara; ev partilerinden, hurdalıkta yer alan çılgın rave partisine, nargile bar’dan​ ​birçok​ ​yere​ ​kadar​ ​tüm​ ​şehirde​ ​bileti​ ​ararlar.

Yazar​ ​ve​ ​Yönetmen:​ ​​Mu​ ​Tunç
Oyuncular : ​Burak​ ​Deniz, ​Büşra​ ​Develi, ​​Eriş​ ​Akman, ​Deniz​ ​Celiloğlu, ​​Selim​ ​Bayraktar,​ ​​Ceren​ ​Moray,​ ​​Seda​ ​Akman, ​​Cem​ ​Başeksioğlu,​ ​​Yüksel​ ​Ünal
Tür:​​ ​Dram​ ​/​ ​Romantik​ ​/​ ​Müzik
Süre:​ ​​88​ ​Dakika
Yapım:​ ​​Rue​ ​de​ ​Pera​ ​Films
Senaryo:​ ​​Mu​ ​Tunç​ ​&​ ​Sam​ ​Pink

Hikaye:​​ ​Mu​ ​Tunç

Yapımcı:​ ​​Hasan​ ​Çobanoğlu

Uygulayıcı​ ​Yapımcı:​ ​​Aylin​ ​Çobanoğlu

Görüntü​ ​Yönetmeni:​​ ​Utku​ ​Sönmezer

Müzik:​ ​​Orkun​ ​Tunç

Sanat​ ​Yönetmeni:​ ​​Cemal​ ​Yağız​ ​Alpfer

Kostüm​ ​Tasarımı:​ ​​Burak​ ​Sanuk

Editör:​ ​​Ahmet​ ​Teke

Cast:​ ​​Mu​ ​Tunç​ ​&​ ​Gökçe​ ​Doruk​ ​Erten

 

 

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (49. hafta):

Arşivden Seçkiler:
Pek Yakında - Coming Soon (2009) İyi Olan Kazansın - This Means War (2012) Annabelle: Kötülüğün Doğuşu - Annabelle: Creation (2017) Araf 2 “Cin Bebek Doğuyor” (2019) Dağların Ardında - Tramontane (2017) 205: Korku Odası - 205: Zimmer Der Angst - 205: Room Of Fear (2012)