Amerikan Ev Arkadaşı Deneyi

Bir stüdyo daire.
Zoraki ev arkadaşlığı.
Platonik bir aşk.
Ve altı hafta boyunca sürdürülecek bir sevgililik deneyi.
Yani kesinlikle işlemeyecek bir plan daha.

Rosie Graham’ın bir sorunu vardı. Daha doğrusu birkaç sorunu. Anonim sürdürdüğü yazarlık kariyerine odaklanmak için işinden istifa etmiş ama ailesine bunu söyleyememişti. Şimdiyse tek sayfa bile yazamıyordu. Dairesinin tavanı da çökmek için tam bu dönemi bulmuştu. Neyse ki en yakın arkadaşı Lina’nın yedek anahtarı ondaydı.

Ama dairede Lina’nın kuzeninin kalacağından habersizdi. Aylardır Instagram’dan gizli gizli takip ettiği Lucas Martín’i dikkat dağıtan gülümsemesi ve baş döndüren aksanıyla karşısında bulmayı beklemiyordu.

Lucas tadilat bitene kadar beraber kalmalarını teklif ettiğinde, Rosie ateşle oynadığının farkındaydı. Fakat yeni ev arkadaşının bir sonraki acayip önerisini kabul ederse yanacakları kesindi: Rosie’nin romantik ilhamını yeniden ateşlemek için baş başa bir dizi deneysel randevuya çıkmak.

Çiçeği burnunda yazarın kaybedecek bir şeyi yoktu. Midesinde uçuşan kelebekleri kontrol altında tutabilirdi. Ancak Lucas’ın New York’taki zamanı kısıtlıydı ve altı hafta ne romandaki ne de gerçek hayattaki aşka kavuşmak için yeterliydi.

• NEW YORK TIMES • USA TODAY • SUNDAY TIMES • GLOBE&MAIL Çoksatanı

Romantik Kurgu Dalında 2022 Goodreads Okur Ödülleri Adayı

“Ağır ağır alevlenen bir aşk. Rosie ve Lucas’ı acayip yakıştırdım!”
— FIRST For Women

“İnsanın aklını başından alan şehvetli randevuların her biri, Rosie’yle Lucas arasındaki bağı derinleştiriyor. Siz de
onların büyüsüne kapılıyorsunuz.” — USA Today

“Başrollerinde biri içine kapanık diğeri dışa dönük iki karakterin yer aldığı, koşulların karakterleri yakınlaşmaya ve sahte randevulara zorladığı, inkâr edilemez bir kimya ve maskeli balo içeren bir romantik komedi arıyorsanız, Amerikan Ev Arkadaşı Deneyi’ni kaçırmayın.” — PARADE

“İki karakterin de bakış açısından anlatılan, daha fazlası için yanıp tutuşacağınız bir romans.” — Buzzfeed

“Arkadaşlıktan aşka uzanan yolculuklarında işler kızıştıkça bu çifte daha da çok bağlanacaksınız.” — Library Journal

“Elena Armas, karakterlerin duygusal gelişimi konusunda muazzam bir iş çıkarırken romantik gerilimin hikâyeyi sürüklemesine izin veriyor.” — Publishers Weekly

“Elena Armas adım adım gelişen, şehvetli ve insanı kendinden geçiren romantik komedilerin tartışmasız kraliçesi. Amerikan Ev Arkadaşı Deneyi’ni okurken geçirdiğim saatler, hayatımın en güzel zamanlarıydı.” — Ali Hazelwood

“Bir aşk romanı yazarı kendi klişelerine sıkışıp kalırsa ne olur? Keyifli, ışıl ışıl
ve acayip seksi bir roman.” — Jodi Picoult
Çevirmen: Beril Tüccarbaşıoğlu Uğur

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (09. hafta):
Meşru Gayrimeşru (2024) Sevgili David - Dear David (2024) İki Yüzlü (2024) Derin Tehlike - Beneath the Surface (2024) Altın Gaga ve Macera Çetesi - Goldbeak (2024) Ayı Teddy’nin Maceraları (2024) Şaşkın Damat - Abo Nasab (2024) Son Şarkı Ahmet’in Türküsü (2024) İki Nehir Arasında (2024) Senden Başka - Anyone But You (2024) Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki - Dune: Part Two (2024)
Arşivden Seçkiler:
Sherlock Holmes (2010) Gece Gelen - It Comes at Night (2018) Ruhlar Bölgesi: Karanlık Taraf - From The Shadows (2024) Onur Savaşı - The Hunt – Jagten (2013) Halil (2022) Sihirli Ay Işığı - Magic in the Moonlight (2014)