Kitap eleştiri yazılarıyla tanıdığımız Bilgehan Uçak’tan ilk roman Akşamlar Artık Serin…

“Havari süvari bir kırıklık, eprimiş bir romantizm…”

Bu serseriyle alıp başımı gitmek istiyorum! Küçücük bir sahil kasabası belki, beyaz sıvalı bir ev. Belki romanlardaki gibi, kış günü yaz otelleri. Kalorifersiz. Birkaç parça eşya, duvarlarda tablolar. Dolapta battaniyeler. Herkes dedikodumuzu yapacak: Aramızdaki yaş farkı, küçümseyen bakışlar, bıyık altında gülümsemeler… Biz meydan okuyacağız. Elinde iki demet çiçekle gelecek! Sahir Kırtay konuşacağız yatakta, kimse anlamayacak bizi. Bazı geceler, o korkunç yalnızlığımızdan bir an olsun kurtulmak için sevişeceğiz. Sonra, beraberken bile aşılması mümkün olmayan o yalnızlık kuşatacak.
İkimizden ibaret bir dünya.

BİLGEHAN UÇAK
AKŞAMLAR ARTIK SERİN
200 sayfa, Kasım 2020
Türkçe Edebiyat

Roman

Akşamlar Artık Serin’i hüzünlenerek okudum; “çok severek” de diyebilirdim. Ama acı ilişkilerin, kopuşların, imkânsız aşkın romanı sevilerek okunmuyor. Hele, ıssız gerçekliğe izlenimlerden oluşan gölgeli bir dünya eşlik ediyorsa… Bilmiyorum, bir romanda da olsa, “hayat” değiştirilebilir miydi? Romancı kaskatı bırakmış.
SELİM İLERİ
EVEREST YAYINLARI

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (02. hafta):

Arşivden Seçkiler:
Lanet II - Sinister II (2015) Sihirbaz - L’illusionniste - The Illusionist (2010) Aşkın İzleri - To The Wonder (2013) Hızlı ve Öfkeli 4 / Fast and Furious (2009) Cinni: Uyanış (2016) Gece Gelen - It Comes at Night (2018)