REFİK HALİD KARAY KİTAPLARININ KAPAK TASARIMLARI İNKILÂP KİTABEVİ ARACILIĞI İLE YENİLENDİ

20. yüzyıl romancıları arasında seçkin bir yere sahip olan Türk edebiyatına birçok eser kazandırmış Refik Halid Karay’ın kitap kapakları yenilendi.

Türk edebiyatında ilk defa Anadolu’yu tanıtan kitaplar yazan, yergi ve mizah türündeki yazıları ile üne kavuşan Refik Halid Karay’ın kitap kapakları yenilenerek İnkılâp Kitabevi etiketiyle yayımlandı. Güçlü anlatım diliyle güncelliğini hiçbir zaman kaybetmeyen Karay’ın eserleri, yeni tasarımlarla günümüz ruhuna uyarlandı.

Gözleme dayanan eserlerinde tasvirler, portreler ve benzetmeler kullanarak okuruna bambaşka bir dünya oluşturan Refik Halid Karay’ın yenilenen edisyonları arasında; Anahtar, Çete, Dişi Örümcek, Gurbet Hikayeleri, Kadınlar Tekkesi, Karlı Dağdaki Ateş, Nilgün, Sürgün, Üç Nesil Üç Hayat, Yezidin Kızı kitapları yer alıyor.

Türk edebiyat dünyasında önemli bir yere sahip olan Refik Halid Karay’ın kitapları, zamana ayak uyduran yeni tasarımları ile İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda yerini aldı.

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (42. hafta):
Minari (2021) Ziyaretçi (2021) Dune: Çöl Gezegeni - Dune (2021) ANNETTE (2021)
Arşivden Seçkiler:
Las Herederas - Mirasçılar (2018) Aşkın Dili - Gemma Bovery (2015)  Ateşle Oynayan Kız: Millennium Üçlemesi 2 - The Girl Who Played With Fire (2010) Tut Yüreğimden Anne (2018) En Mutlu Olduğum Yer (2010) Annabelle (2014)