“18 Mart Çanakkale Zaferi”
Grand Pera Cinemo’da yeniden canlanıyor…

Grand Pera Cinemo, tarihimize altın harflerle yazılan “18 Mart Çanakkale Zaferi”nin 104. Yıl dönümü kapsamında düzenlediği etkinliklerle ilkokul, ortaokul ve liseli öğrencilerine Çanakkale Zaferi’ni yeniden yaşatıyor.

Çanakkale Zaferi temalı Türk İşi Donduma filmini Grand Pera Cinemo’da izleyecekler, ayrıca Çanakkale Savaşı’nın en zorlu cephelerinden Seddülhabir’e ait “1915 Seddulbahir Çanakkale Savaş Malzemeleri Sergisi” ile araştırmacı tarihçi Ahmet Uslu’nun tarafından derlenen paha biçilmez eserlerle Türk bağımsızlık savaşının temellerinin atıldığı o dönemi daha iyi anlama fırsatı yakalayacak.

Grand Pera Cinemo’da kurulan ve Mart ayının sonuna kadar devam edecek Çanakkale Savaşı’nda kullanılan malzemenin yer aldığı sergide, savaşta kullanılan tüfek, kılıç, dürbün, tabanca mermileri ve bu mermilere ait kovanlar, fotoğraf makineleri, sahra telefonları, palaskalar, harita çantaları, pusulalar, madalyonlar, kibrit ve çakmaklar, gemici fenerleri, Türk askerlerine ait tabak, çatal kaşık ve yiyecek kapları, sabunlar, tütün keseleri, mataralar, giysiler ve ayakkabıları sergileniyor.

Grand Pera Cinemo’dan Türk işi Dondurma filmine bilet alacak ziyaretçilerin ücretsiz ziyaret edebilecekleri sergi 31 Mart tarihine kadar ziyarete açık olacak.

HaftaninFilmi.com’dan Filmler

Gösterimdekiler (48. hafta):

Arşivden Seçkiler:
Aşk Tesadüfleri Sever (2011) Gran Torino (2009) Kayıp Kız - Gone Girl (2014) Güneşin Oğlu (2008) Çakallarla Dans 5 (2018) Adana İşi (2015)