Şehir Tiyatroları 7 Ekimde Perdelerini Açıyor…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları
2015 – 2016 Sezonu Repertuar Basın Toplantısı Yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2015-2016 sezonunda barış temalı yeni oyunları ile seyircilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

7 Ekim 2015 tarihinde perdelerini açacak olan Şehir Tiyatroları, 2015-2016 sezonuna ait repertuarını 2 Ekim 2015 Cuma günü Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

Toplantı; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Yardımcıları; Hakan Arlı, Yiğit Sertdemir, Şehir Tiyatroları Sahne Yöneticisi Ozan Gözel, Şehir Tiyatroları Başdramaturgu Arzu Işıtman’ın yanı sıra Şehir Tiyatroları’nda bu sezon oyun sahneleyecek olan konuk yönetmenler Zeliha Berksoy, Mehmet Birkiye ve birçok Şehir Tiyatroları oyuncusunun katılımı ile yapıldı.

Basın mensuplarının büyük ilgi gösterdiği toplantıda, Şehir Tiyatroları’nın 2015-2016 sezonuna ait repertuarı, yeni oyunları ve bu sezonda gerçekleştirilecek projeleri, hakkında bilgi verildi.

Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, bu sezonun geçtiğimiz sezona oranla daha iyi bir repertuarla seyircinin karşısına çıkacaklarını belirterek, “Bu yıl, repertuarda “BARIŞ” temasını öne çıkaran oyunlarla 7 Ekim’de sahnelerimizi açacağız. Tüm dünyanın ihtiyacı olan ‘Barış’a hizmet etmek, 101 yıllık bir kurum olarak bize onur verecektir. Şu ana kadar saptanan ve sezon boyunca aralarına yenilerinin ekleneceği savaşı sorgulayan bu oyunlara örnek olarak; Arthur Miller’ın ‘Bütün Oğullarım’, Sonsuz Öykü (Leningrad Kuşatması), İki Arada Bir Yerde (No Man’s Land) ve Kuvayi Milliye Destanı’nı sayabiliriz” dedi.

Şehir Tiyatroları’nın bu sezon konuk rejisörleri, Prof. Zeliha Berksoy, Üç Kurusluk Opera’yı, Prof. Mehmet Birkiye, Cyrano de Bergerac’ı ve Serdar Biliş ‘On İkinci Gece’yi seyirciyle buluşturacak.

Bu oyunların yanı sıra Şehir Tiyatroları sanatçılarından Orhan Alkaya ‘Ayaktakımı Arasında’yı, Arif Akkaya ‘Sonsuz Öykü’yü, Hakan Yavas ‘Kuvayi Milliye’yi, Emre Koyuncuoğlu ‘Devekuslu Kabare’yi, Kemal Kocatürk ‘Fehim Paşa Konağı’nı, Erhan Yazıcıoğlu ‘Reis Bey’i, Ali Gökmen Altuğ ‘Oyunun Oyunu’nu ve Ragıp Yavuz ‘Radyonun İçindekiler’i sahneye taşıyacak.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.