Rocketman Filminin Soundtrack Albümü Geliyor!

Rocketman Filminin Soundtrack Albümü Geliyor!

Merakla beklenen ve ülkemizde 14 Haziran’da vizyona girecek filmin orijinal film müzikleri albümü 24 Mayıs’ta çıkıyor
Bu yılın en çok beklenen soundtrack albümünün detayları açıklandı. “Rocketman: Music From The Motion Picture” albümü 24 Mayıs’ta Universal Music etiketiyle müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini alacak.
Efsanevi besteci ve prodüktör Giles Martin, Elton John’un klasikleşmiş eserlerini filmin gidişatına uygun olarak yeniden yorumladı ve tüm şarkılar filmde Elton John’u canlandıran yetenekli aktör Taron Egerton’ın kendi sesiyle kaydedildi.


Elton John bu heyecan verici performansla ilgili şunları söyledi: “Bestelediğim ve kaydettiğim müziğin Taron tarafından seslendirilmesi çok önemliydi. Bernie’nin sözleri ve benim müziğimin onun tarafından tamamen yorumlanmasını istedim. Taron’ı Giles Martin’in ellerine teslim ettim, ona çok güveniyorum çünkü mükemmel. Taron’ın arkasında durup tüm süreci izlemek istemedim. Onlara güvendim ve artistik olarak ne yapmaları gerekiyorsa tamamen onlara bıraktım. Sonuçları dinlediğimde gerçekten çok etkilendim. Müziği doğru şekilde yapabilmek en önemlisiydi, çünkü filmin hikayesinde doğrudan yerleri var.”

Taron Egerton ise projeyle ilgili şöyle konuştu: “Filmde Elton ile birlikte çalışabilme şansımız sayesinde klasikleşmiş şarkılarını yeniden yorumlarken ne kadar ileri gidebileceğimizi gördük. Giles Martin’in inanılmaz bir müzik zevki var ve çok yetenekli. Bu sayede şarkılara sadık kalırken onları başka bir yere taşıma şansı bulduk.”

Giles Martin: “Elton ile ilgili en güzel şey, onun gerçek bir sanatçı olması ve insanların onun şarkılarını daha ileri taşımalarını istemesi. Şarkılarının yorumlanmasını istedi, bu onun için çok tazeleyici oldu. Filmin hikayesini oluşturan ve onun kalbi olan şey şarkılar olduğu için bu çok önemliydi. Taron’ın şarkıları söylerken kendini çok fazla işin içinde hissetmesi her şeyi daha da güzel yaptı. Başka birinin Elton’ı oynayabileceğini sanmıyorum.”
Soundtrack albümü aynı zamanda yepyeni bir Elton John & Bernie Taupin bestesi olan “(I’m Gonna) Love Me Again”i de içinde barındırıyor. Prodüktörlüğü Giles Martin tarafından yapılan albüm 2017-2019 yılları arasında İngiltere’nin efsanevi Abbey Road ve AIR stüdyolarında kaydedildi.

“Rocketman: Music From The Motion Picture” albümünün şarkı listesi

 1. The Bitch Is Back (Introduction)
 2. I Want Love
 3. Saturday Night’s Alright (For Fighting)
 4. Thank You For All Your Loving
 5. Border Song
 6. Rock & Roll Madonna – Interlude
 7. Your Song
 8. Amoreena
 9. Crocodile Rock
 10. Tiny Dancer
 11. Take Me To The Pilot
 12. Hercules
 13. Don’t Go Breaking My Heart
 14. Honky Cat
 15. Pinball Wizard – Interlude
 16. Rocket Man
 17. Bennie and the Jets
 18. Don’t Let The Sun Go Down – Interlude
 19. Sorry Seems To Be The Hardest Word
 20. Goodbye Yellow Brick Road
 21. I’m Still Standing
 22. (I’m Gonna) Love Me Again