Kahkaha Dolu Yasaklar

KANDEMİR KONDUK’UN
 “YENİ YASAKLAR”ININ
GALASINDA KAHKAHA TUFANI VARDI!

Kandemir Konduk, yıllar önce Zeki Alasya – Metin Akpınar ikilisinin, Devekuşu Kabare Tiyatrosu’yla sahneye koyduğu ve büyük ilgi gören “Yasaklar”ın ardından yıllar sonra, bu kez “Yeni Yasaklar” ile izleyiciyi gülerken düşündürmeye devam ediyor! Konduk’un, günümüzdeki çeşit çeşit yasakların eleştirel komedisini yapan yeni oyununun kahkaha dolu galası; Erkan Yolaç, Meral Konrad, Göksel Kortay, Gül Sunal, Anta Toros, Mustafa Alabora, Cihat Tamer, Yalçın Gülhan, Filiz Taçbaş, Halil İbrahim Kalaycıoğlu gibi birçok ünlü ismin katılımıyla önceki akşam Profilo Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Türk tiyatrosunda tartışılmaz bir öneme sahip olan “Yasaklar” oyununu kaleme alan usta yazar Kandemir Konduk; şimdi de “Yeni Yasaklar”ı yazdı. Roots Sanat tarafından sahneye konan “Yeni Yasaklar”da Kandemir Konduk; günümüzdeki çeşit çeşit yasakların eleştirel komedisini tiyatro sahnesinde taşıyor. Kimi yasaklardan iyice bunalan ama “yasak olduğu için” ağzını açamayanları çok güldüren “Yeni Yasaklar”; adeta bir kahkaha tufanı yaratıyor.

Kandemir Konduk’un kaleme aldığı, Kayra Şenocak’ın yönettiği “Yeni Yasaklar”da, usta oyuncuların yanı sıra birçok genç oyuncu da tiyatro severlerle buluşuyor. İlhan Daner, Kayra Şenocak, Okan Sağlam, İdil Vural, Ferhat Uçar, İzzet Başlak, Burcu Akyürek, Senem Gündüz, Duygu Kaya, Taner Karahancı, Cansu Demirci ve Rabia Tutal’ın birlikte rol aldığı oyunun müziklerini ise Seçil Akın hazırladı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.