“Fareli Köyün Klarinetçisi” KATS Sahne’de

“FARELİ KÖYÜN KLARİNETÇİSİ”
ÇOCUKLARI HER PAZAR
KATS SAHNE’DE BEKLİYOR!

Yeni sezonda Pazar günlerini çocuklarla geçirmek isteyen KATS Sahne, küçük misafirler için muhteşem bir müzikli masal gösterisi olan “Fareli Köyün Klarinetçisi” sürprizini hazırladı! Perküsyon ustası Orhan Topçuoğlu, Öykü Karadağ ve Barış Mert Peker’in birlikte sahneye koyduğu “Fareli Köyün Klarinetçisi”nin ilk gösterimi 12 Kasım, Pazar günü saat 14.00’te Gayrettepe KATS Sahne’de…

Hamelin Köyü, Hanover yakınlarındaki Aşağı Saksonya eyaletinde, Wesser Irmağı kıyısında yer alır. Söylentiye göre, 1284’te bir gün Hamelin’li çocuklar köyü terk ederler. Bu olay ve çocukların kaçış hikâyesinde başlarına gelenler 16. yüzyılda, ünlü “Fareli Köyün Kavalcısı” masalına konu olmuştur. Robert Browning’in kaleme aldığı bu ünlü masal, Paul Ramsier tarafından da müzikli masal gösterisine dönüştürüldü. Dünyada büyük ilgi gören gösteri, bu kez ünlü perküsyon ustası Orhan Topçuoğlu tarafından yeniden yorumlanarak “Fareli Köyün Klarinetçisi” adıyla çocuklar için sahneye taşınıyor.

Yeni sezonda Pazar günleri çocuklarla buluşmayı hedefleyen KATS Sahne’nin ev sahipliği yaptığı müzikli masal gösterisinde, masalın anlatıcılığını üstlenen Orhan Topçuoğlu ile birlikte, klarinet sanatçısı Öykü Karadağ ve piyanist Barış Mert Peker sahne alıyor. “Fareli Köyün Klarinetçisi”, 6-10 yaş grubu çocuklara hitap ediyor.

“Fareli Köyün Klarinetçisi” müzikli masal gösterisi; 12 Kasım 2017, Pazar günü saat 14.00’te Gayrettepe KATS Sahne’de izlenebilir. KATS Sahne, her pazar saat 11.00’de başlayan brunch ile de tüm aile bireylerini gösteri öncesi Pazar keyfine bekliyor. Gösterinin biletleri Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.