Eskişehir’de “LÜKÜS HAYAT”!

HALDUN DORMEN ile
ESKİŞEHİR’DE BİR “LÜKÜS HAYAT”!

Yönetmen koltuğunda Haldun Dormen’in oturduğu “Lüküs Hayat” müzikali; Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Senfoni Orkestrası’nın ilk ortak projesi olarak Eskişehir’e “Merhaba” dedi! Dekorlarını Barış Dinçel’in hazırladığı müzikalin, 1 Ekim Çarşamba akşamı gerçekleştirilen galasında; Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Gencay Gürün, Göksel Kortay, Osman Şengezer, Betül Arım, Barış Dinçel, Ayşe Kökçü, Atacan Arseven, Zeynep Tedü, Bilge Kırca, Güler Yiğit, Erhan Dumanlı ve Gönül Orbey’in de aralarında bulunduğu konuklar oyunu ayakta alkışladılar!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Senfoni Orkestrası’nın işbirliği ile her anlamda yeniden yorumlanarak sahnelenen “Lüküs Hayat” müzikali; 1 Ekim 2014, Çarşamba akşamı Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde perdelerini açtı. Müzikalin yönetmen koltuğunda oturan Haldun Dormen’in dostları, ilk gösterimde usta sanatçıyı yalnız bırakmayarak müzikali 1200 kişilik dev seyirci topluluğuyla birlikte büyük bir beğeni ile izlediler.

Ekrem Reşit Rey’in kaleme aldığı, müziklerine Cemal Reşit Rey’in imza attığı “Lüküs Hayat”ın şarkı sözleri Nazım Hikmet Ran ve Ekrem Reşit Rey tarafından yazıldı. Eskişehir Senfoni Orkestrası’nın tam kadro ile çaldığı canlı performansın orkestra şefliğini Aytuğ Ülgen üstlenirken; müzikalin koreografisini Selçuk Borak, dekor tasarımını Barış Dinçel, kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını ise Ersen Tunççekiç gerçekleştirdi. Yönetmenliğini Haldun Dormen’in üstlendiği “Lüküs Hayat” müzikalinde Şehir Tiyatrosu sanatçıları Devrim Özder Akın, Elçin Tezcan, Berkay Akın, Elif Melda Yılmaz Hatipoğlu, Ali Eyidoğan, Gamze Demirer, Mehmet Özgür Onan, Ezgi Coşkun, Başak Boran Oksal, Sermet Yeşil, Emir Murat İzci, Elif Savran Perk, Bilge Cezayirli, Korel Cezayirli, Pınar Bekaroğlu ve Serhat Onbul rol alıyorlar.

Tüm salonun ayakta alkışladığı oyunun bitiminde sahneye çıkan Haldun Dormen, “Eskişehir’de olmak çok güzel, bu genç ve yetenekli ekiple sayısız oyun sahneledim, hepsi ayrı birer keyifti. Lüküs Hayat müzikali Eskişehir seyircisine yakışan kalitede bir oyun oldu. Tüm Eskişehirli tiyatro severlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Dormen’in ardından söz alan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ise, “Siz Eskişehirli hemşerilerim adına Şehir Tiyatrosu ve Senfoni Orkestrasının bu değerli sanatçılarını kucaklıyorum ve onlarla gurur duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Büyük tiyatro adamı, duayen Haldun Dormen ve onun talebeleri güzel bir işe imza atmışlar. Hepsine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen gala gösteriminin ardından konuklar, oyun sonrası verilen kokteylde bir araya geldiler. Müzikalde rol alan oyuncuların katılımıyla birlikte kokteyl renkli ve keyifli bir şekilde son buldu.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.