Entarisi dım, dım yar..

Yaklaşık dört haftadan beri sinemalarda oynayan “Düğün Dernek” adlı film kelimenin tam anlamıyla adeta rekora koşuyor. Şimdiye kadar 4 milyon 500 bin sinema izleyicisi tarafından sinema salonlarında büyük bir keyifle izlenen Düğün Dernek, bu gidişle Türk Sinema tarihinde  rekor  izlenme oranıyla  tarihe geçecek gibi gözüküyor.
Sivas da çekimleri yapılan Düğün Dernek filminde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut, Barış Yıldız, Şinasi Yurtsever, Zerrin Sümer, Kemal İnci, Burak Satıbol, Korhan Herduran, Yeliz Kuvancı, Cemil Şahin, Erol Aksoy, Basri Albayrak, Kebire Tokur, Reyhan İlhan, Toygun Ateş’ten oluşan dev bir kadro. Ve sürpriz oyuncular var. Türk sinema seyircisinin  yılardır büyük bir özlemle beklediği “Türk Sineması Tadında” olan bu muhteşem film konusu, akıcı hikayesi kadar filmde yer alan müzikleri, hele hele o “Entarisi dım dım yar” türküsü yok mu filmi adeta taçlandırmış. Kendi öz kültürünün türkülerine  özlem duyan ve bu türküleri  filmlerde  duymak isteyen sinema izleyicisi kahkaha dolu bu muhteşem filmi izlemek için çoluk çocuk sinema salonlarını dolduruyorlar. Dört hafta içinde 4.5 milyon biletli sinema izleyicisinin izlediği  Düğün Dernek filmi bu gidişle on milyon kişi tarafından izleneceğe benziyor.
Sezonun en büyük komedisinin kütüğü Sivas! Sivas’ta bir köy düğününde dünyanın çivisi çıkar ve plânlanan evlilik sürprizler doğurmaya başlar…
İmece usulü bir düğün yapmaya kalkışan 4 kafadarın hikâyesi!
Sivaslı Tarık ve Letonyalı Nugesha’nın aynı ülkede çalışabilmek için acilen evlenmeleri gerekir. Ancak damadın babası İsmail için, dört dörtlük bir düğün yapmak şarttır. Sivas’da düğün gelenekleri ağır, İsmail’de imkân dardır, ama ne gam! Can yoldaşları ile tüm Sivas seferber edilecektir.
Fikret ve Çetin gelinlik ve düğün salonu peşine düşerken, Saffet’in payına da düğünün sanatçısını bulmak düşer. Bir tüp kamyonu, bir deve ve tek oğlunun Mürvet’ini  görmekten başka her şeye gözünü kapatabilen bir kayınvalide! Üzerine Letonya’dan yola çıkan bir grup “kız tarafı”!
Çekilen silahlar ve atılan dayaklar filmin kahkaha dozunu hiç düşürmüyor. Nefes kesen maceranın mizah sosu hiç eksilmiyor! “Bu düğün ya gerçekleşecek, ya gerçekleşecek! Vazgeçmek yok!”

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.