Bu Film Kapalı Gişe Oynar

Türk sineması son zamanlarda geçmiş te olduğu gibi bol şarkılı, türkülü filmler üretmeye başladı. Daha önceleri çekilen yerli filmlerde ağza alınmayacak hat hatta kavgada bile söylenmeyecek çirkin küfürlerin yer aldığı Türk filmleri  gişede beklenen hasılatı yapamayınca  yapımcılar  en sonunda Türk sinema seyircisinin yıllardır özlemini duyduğu bol şarklı, türkülü duygu yüklü filmler çekmeye başladı.
Geçtiğimiz aylarda vizyona giren  Düğün Dernek, Eyvah Eyvah 3 son yılların en büyük gişe hasılatı yapması üzerine kolları sıvayan yapımcılar artık bu tür filmler çekmeye başladılar. İşte  bu hafta vizyona girecek olan “Sürgün İnek” filmi içinde hiç küfür geçmeyen ailece çoluk çocuk izleyebileceğiniz  güzel bir yapım.
Ayhan Özen’in yönettiği ve Hasan Kaçan, Şebnem Sönmez, Fırat Tanış, Cezmi Baskın’ın oynadığı Sürgün, 28 Şubat 2014’de Tiglon Film dağıtımıyla Atmosfer Film tarafından vizyona çıkarılıyor.
Şevket ve Cemile kendi halinde yaşayan, birbirlerini ve inekleri Sarıkız’ı çok seven bir çifttir. Bu çiftin hayatları ineklerinin Atatürk büstünü kırmasıyla birden bire içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu olayın çığ gibi büyüdüğüne, hadisenin köy sınırlarını aştığına, şaşkınlık ve korkuyla şahit olurlar. Muhtarından, ihtiyar heyetine, bürokratından, askerine herkes bir ineğin peşine düşer. Mesele büyüdükçe ilgili bütün kişiler kendilerini trajikomik bir hal içinde bulur.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.