“Akın’ı Hiç Konuşmadan Oynamak İsterdim”

17 Aralık 2010’da vizyona girecek olan “Çakal” sinema filminin  başrolünü üstlenen, setteki ustaları Uğur Polat ve Erkan Can’dan performansına yönelik “dönüm noktası” yorumuyla övgüler alan İsmail Hacıoğlu, canlandırdığı Akın karakterinin en  etkilendiği yanının çok az konuşması olduğunu söyledi ve ekledi:
“Akın karakterinin beni en çok etkileyen özelliği neredeyse hiç konuşmuyor olması. Yani az konuşuyor olması. Bana kalsa hiç konuşmayacaktım. Konuşmasam da olurdu yani, öyle bir yanı var, o çok etkiledi beni ilk okuduğumda.  İçinde varolmak zorunda olduğu dünyayla ilişkisi o kadar kopuk ki, söyleyecek sözü yok sanki. Beyninin içindeki soruların, düşüncelerin hiçbirine yaşadığı dünyadan cevap yok ki..neden konuşsun? ”
Ustalarından performansına yönelik gelen övgülere ise “Ustalarımla, ağabeylerimle aynı seti paylaşmak benim için onur. Öyle büyükler, öyle üstünler ki bir yandan karşılarında oynarken bir yandan da hayran kalmadan duramıyor insan..Bir o kadar da çaba sarfediyor, onlara yaklaşabilmek için.. Bu nedenle, bir oyunculuk şöleni bekliyor izleyiciyi… kaliteli görsellik de cabası” diyerek karşılık verdi İsmail Hacıoğlu.
Yönetmenliğini Erhan Kozan’ın, senaristliğini Sertan Telli’nin, yapımcılığını Kaan Korkmaz ‘ın gerçekleştirdiği; Cüneyt Türel, Naci Taşdöğen, Turgay Tanülkü, Çetin Altay ve Damla Sönmez gibi birçok ünlü oyuncunun da yer aldığı film, Cinefilm tarafından dağıtılıyor.

Resimler:

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.