“39 Basamak”, Zorlu PSM’de

HİÇ BİTMEYEN GERİLİMLİ KOMEDİSİYLE
“39 BASAMAK”
ZORLU PSM’DE!

Kahkahası ve heyecanı hiç bitmeyen “39 Basamak”, 30-31 Mart’ta Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde! Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık’ın birlikte rol aldığı oyun korku, gerilim ve komediyi büyülü bir formülle buluşturuyor.

John Buchan’ın, Alfred Hitchcock tarafından 1935’te beyazperdeye taşınan “39 Basamak” adlı gerilim romanı; daha sonra Patrick Barlow tarafından tiyatroya uyarlandı. Heyecan yüklü atmosferine incelikli ama geri planda duran bir mizah dozu da eklenen oyun, gerilim çerçeveli müthiş bir komediyi sahneye taşıyor. “39 Basamak”; karakterden karaktere giren oyuncuların muhteşem performansı ve temposu hiç düşmeyen hikayesiyle büyük beğeni topluyor.

1935 Ağustos’unda, Richard Hannay (Engin Hepileri), can sıkıntısını dağıtmak için bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. Hannay, o gece tiyatroda gizemli güzel Annabella’yla (Demet Evgar) tanışır ve kendini Londra’dan İskoçya’ya uzanan çok komik ve heyecanlı bir casusluk serüveninin ortasında bulur. Bu serüvende ise onlara pek çok rolle karşımıza çıkan soytarılar (Okan Yalabık ve Bülent Şakrak) eşlik eder.

Mehmet Ergen’in Türkçeleştirdiği “39 Basamak”, Mehmet Birkiye’nin yönetmenliğinde tiyatroseverlerle buluşuyor. Dekor tasarımı Efter Tunç’a, kostüm tasarımı Ayşegül Alev’e, ışık tasarımı Cem Yılmazer’e, hareket düzeni Alpaslan Karaduman’a, kukla tasarımı ise Candan Seda Balaban’a ait. Yapımcılığını, oyuncularının kurduğu “Müşterek” isimli yeni oluşumun üstlendiği “39 Basamak”; Tiyatro.iN ve Pangar Tiyatro’nun da destekleriyle sahneye konuyor.

“39 Basamak”, 30 Mart 2016, Çarşamba ve 31 Mart 2016, Perşembe akşamları Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Başlama saati 20:30 olan oyunların biletleri Biletix, Zorlucenterpsm.com ve Zorlu PSM gişelerinde!

“39 Basamak”, Zorlu PSM’de” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.