“32. Çocuk Şenliği” Çoşkuyla Açıldı

ŞEHRİN TİYATROSU ŞEHRİN ÇOCUKLARI İLE BULUŞTU;
“32. ÇOCUK ŞENLİĞİ” COŞKUYLA  AÇILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl otuz ikincisini düzenlediği “Çocuk Şenliği”, 19 Nisan 2016 Salı günü Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde yapılan coşkulu bir açılış töreniyle başladı.
Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde önünde Kabile müzisyenlerinin karşılaması ile başlayan 32. Çocuk Şenliği dağcıların şenlik afişini tiyatro binasına asmalarının ardından Şehir Tiyatroları ünlüler korosunun konseri ile devam etti. “Metin Çoban, Sueda Çil, Sevil Akı, Sevinç Erbulak, Celile Toyon, Aslı Altaylar, Zeynep Özyağcılar, Ersan Uysal, Nergiz Çorak, Süeda Çil, Kubilay Penbeklioğlu, Melahat Abbasova, Aliye Uzunatağan, Murat Garipağaoğlu’ndan” oluşan ünlüler korosu konserinden sonra Şehir Tiyatroları’nın Palyaço Prens adlı oyunu Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde sahnelendi. Oyun sonrası Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi önünde müzikli eğlence gün boyu devam etti.
Etkinlikler, 19-24 Nisan 2016 tarihleri arasında tüm Şehir Tiyatroları Sahnelerinde gerçekleştirilecek.
32. Çocuk Şenliği’nde 12 konuk tiyatro ekibi, 9 Şehir Tiyatroları oyunu toplam 42 seans çocuk oyunu sergileyecek; Çocuklara yönelik 3 konser yer alacak; tiyatromuzun usta simaları masal okuma etkinliklerinde çocuklarla bir araya gelecek ve heykel, dans, karagöz, pantomim, yazarlık, müzik gibi konularda gerçekleştirilen 10 atölye çocuklarımızı farklı sanat dalları ile tanıştıracaktır.
Çocukları tiyatroyla ve sanatın diğer dallarıyla buluşturmayı hedefleyen şenlikte, tüm oyunlar ve etkinlikler ücretsizdir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.